| AlexutzuBaa a întrebat:

10 pesti intr-un acvariu...3 se ineaca. Cati pesti raman in acvariu? Primul raspuns CORECT, Funda big grin

Răspuns Câştigător
| DoolceDoolce a răspuns:

10. Peștii nu se îneacă. laughing.
Întrebare de grădiniță.

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Iubire, hai să-ți spun un secret.
Dacă tu crezi că e "foarte amuzantă" "gluma" ta, să știi că "ai mare, mare dreptate".Pe bunică-mea ar amuza-o la culme.Adică, și-ar mai aduce și ea aminte de copilărie, și de dumele VECHI!

| GroparuVesel a răspuns (pentru Musique):

Asta era intrebare de logica... Avand in vedere circumstantele si precizand ca pestii nu se pot ineca decat daca sufera o mutatie prin care le-au aparut plamani, atunci ar suferi si inotatoarele o alta mutatie, transformandu-se in maini si picioare, deci un numar necunoscut de pesti ar fi putut parasi acel acvariu, in timp ce aceia 3 s-ar fi inecat, dar fiindca nu se precizeaza exact momentul in care cei 3 se ineaca, atunci putem intui ca se vor ineca mai mult de 3, fiindca niciodata nu reactionam cum trebuie intr-o situatie de criza, deci ne-am fi uitat la cum se ineaca pestii si asa ar supravietui 5 sau mai putini pesti, deci 5 sau mai multi pesti vor ramane (morti) in acvariu.Trebuie doar sa schimbi perspectiva.happy

| Musique a răspuns (pentru GroparuVesel):

Ți-aș da cu plăcere o (bâtă peste) fundăăă, da... ăăăm. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul, pe toti ii mananca pisica.

| Chamberlin a răspuns:

Pestii nu se ineaca.

| Lămâie00 a răspuns:

Raman tot 10 ca nu se evaporeaza aia

| Lămâie00 a răspuns (pentru Lămâie00):

Oh *** am uitat ca pestii nu se ineaca

| lc13cm3 a răspuns:

| kamiilee a răspuns:

Pai sa vedem...pestii nu se ineaca!