| valeria4u a întrebat:

Am cateva intrebari:

1.Care e diferenta intre unu' care cade de la etaj superior (8, 9, 10 n) si unu' care cade de la etajul 1?

2.De ce se intinde pateul pe paine?

3. In care camera intri ca sa nu mori : una cu asasini inarmati pana in gat; una cu lei nemancati de 5 ani; una cu gaz toxic?

4.Merg la un prun. Dau cu piatra in el. Dupa ce fac asta, nu mai SUNT mere in prun, nu mai SUNT mere nici jos. Cate mere erau inainte in pom avand in vedere ca inainte sa dau cu piatra erau cateva mere? (Vreau explicatia. Adica de ce ati ajuns la acea concluzie. )

5. Uite-te la mine din fata: Sunt cineva!
Uite-te la mine din spate : Nu mai sunt cineva!
Ce-as putea fi?

6.Ce cuvant devine brusc scurt cand ii adaugi o consoana?

7.Doar una din afirmatiile de mai jos este adevarata:
- am 3 sau mai multe fiice
- am cel putin o fiica
- am mai putin de 3 fiice
Cate fiice am?

8.Ce unitate de timp intoarsa reprezinta tot o unitate de timp?

9.Mama are, tata n-are, mama-mare are 3, militarii au si ei, Moscova cat e de mare are una la intrare!

Astept raspunsuri big grin

7 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Fiindcă Batman nu bea apă necarbocazoasă.

| Aneurysm a răspuns (pentru AikkoxD):

Deci d'-aia are diaree...

| DWDT a răspuns:

1.cel care cade de la etajul superior vrea sa se sinucida. celelalt cade din greseala.
2.fiindca are maleabilitate
3.camera cu leii
4.prunul FACE prune. NU MERE!
5. oglinda, un tablou
6.laughing
7. 2 happy
8?
9.portile

| Λl๓a a răspuns:

1. ala care se arunca de la 1 vrea sa chiuleasca de la scoala si ala de sus tot asta vrea, da' acolo cedeaza gratiile repede.
2. fiindca e maleabil
3. intru in aia cu lei nemancati de 5 ani, fiindca sunt morti.
4. Prunul nu face mere, ci prune. merele nu au ce cauta in poveste.
5.un tablou
6. ia>mia ea-mea u-nu etc...
7. 2,3, cate-ai fatat
8?
9.porti

| valeria4u explică (pentru Λl๓a):

Iarta-ma, la 4 am gresit, era vorba tot de prune, nu de mere. laughing rolling on the floor

| valeria4u explică (pentru Λl๓a):

Si ai gresit la 1, 2, 5, 6, 7,8 si 9 :-s

| valeria4u explică (pentru Λl๓a):

Raspunsurile erau urmatoarele :
1. Cel de la etajul 8-9 face "aaaaaa. buf" si cel de la 1 face "buf! aaaaa. " laughing
2.Fiidca e obosit laughing
3. Leii nemancati de 5 ani sunt morti.
4. 2 prune, deoarece, in momentul cand ai dat cu piatra in prun, o pruna a picat pe jos si una a ramas in copac. Astfel, nu au ramas prune jos, ci a ramas doar una si nu au ramas nici sus, pentru ca este una singura. De aceea am scris cu litere mari "sunt"winking
5.Cuvantul "cineva" laughing
6. Scut --> scurt (devine brusc scurt) laughing
7. Asta nu o stiu. thinking
8. Anul --> luna (citit invers, "anul" se transforma in "luna"
9.Litera "m"