| sara2523 a întrebat:

Heyyy TPU! Am gasit pe un site niste intrebari capcana. Imi puteti da raspunsurile lor:
1) Ce cuvant devine brusc scurt cand ii aduci o consoana?
2) O femeie plateste un avocat cu un comision de 2000 de lei. Femeia este sora avocatului, dar avocatul nu este fratele femeii. Cum e posibil?
3) -Am 3 sau mai multe fiice.
-Am mai putin de 3 fiice.
-Am cel putin o fiica.
Doar una din afirmatiile de mai sus este adevarata. Cate fiice am?
4) Uita-te din fata la mine: sunt cineva!
Uita-te la mine din spate: nu mai sunt cineva!
Ce-as putea fii?
5) Un barbat merge intr-o seara la o petrecere ce abia incepuse. Imediat ce ajunge, da peste cap 2 pahare din bautura servita la comun la acea petrecere,apoi se ridica si pleaca. Toti ceilalti petrecareti raman sa se distreze in continuare, pana dimineata. Unii dintre ei beau din bautura. Toti petrecaretii care au baut din acea bautura au murit a 2a zi,otraviti! De ce nu a murit si barbatul nostru,desi a baut din acea bautura? Tot ce se mai stie este ca el nu a adaugat otrava in bautura si aceasta nu a fost adaugata in bautura dupa plecarea lui. Nu va ganditi la o otrava sofisticata care-si face efectul diferit, de la persoana la persoana. Otrava este...(4 cuvinte)
Daca stiti lasati un raspuns...pe mine m-au incuiat aceste intrebari. Habar nu am! Cel mai bun raspuns primeste FUNDITA! :* happy

Răspuns Câştigător
| єχcєєℓ a răspuns:

1)
S+curt=scurt.
Cuvântul este "curt".
2)Avocatul este femeie.
3)Nici una.
4)Oglinda.
5)Cuburile de gheață din băutură.

| sara2523 explică (pentru єχcєєℓ):

De ce cuburile de gheata?

| doreal a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Ce inseamna curt?

| єχcєєℓ a răspuns (pentru sara2523):

Ar putea ca otrava să fi fost în cuburile de gheață din băutură și primul nu a murit pentru că nu s-au topit încă. După ce s-a topit și au băut au murit ceilalți.
devil

| sara2523 explică (pentru єχcєєℓ):

Aaa...destul de logic. Merci!winking

14 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu stiu decat la:
1.curt
2.avocatul e femeie
4. oglinda

| suităr a răspuns:

Neah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine dracu crezi ca o sa-ti raspunda la ce ai tu acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Scut
2) Femeia e avocatul
3) Toate sunt false
4) Oglinda
5) Aici nu știu laughing

| doreal a răspuns:

Nu sunt enciclopedie deschisa

| chitaramea a răspuns:

1. De fapt nu e curt +s este " scut " + r
Si la celelalte iti promit ca ma mai gandesc sila celelalte mai bine dar acum nu am timp

| alexadeea a răspuns:

2.nu sunt fratii de sangee. restul de descurci turolling on the floor