| Ani28 a întrebat:

*Am decis sa redenumesc serialul in "TPU Story",deoarece,in timp ce scriam,mi-am dat seama ca in aceasta poveste nu e vorba numai de razboi(studiind ce am scris pana acum,asta e parerea mea)P.S:Inainte serialul se numea "Razboiul TPU"

TPU Story-Part VI,Sezonul I

Deocamdata s-au mai linistit apele,asa ca pot iesi si eu cu fetele(LoveAndBeauty,Verutza, Klary si Queen) la un suc.
LA SUC
Eu:Mai fetelor,stiti la ce m-am gandit?
Toate:?
Eu: Pai,dupa atata lupta,ce ati zice daca am face si noi o "mica" petrecere la sediu?
Klary:Ai innebunit? Cretaker nu te va lasa niciodata sa faci asta!
Eu:Ete na! Hai sa mergem sa-l intrebam.
LA SEDIU
Cretaker:Am spus nu!
Eu:Hai ma Cretaker, dupa atata lupta, nu meritam si noi sa ne distram un pic?
Restul gastii(auzisera ce aveam de gand):Are dreptate! Macar atat nu meritam?
Cretaker:Off...Bine,fie.
Eu:Super! Chefu' e la 20:00.Sa va pregatiti!
LA ORA 20:00
Ora 20:00..toata lumea se distra.Pana si Cretaker dansa cu tipa laughing Ia stai...ala-i Speed? O nu! X_x
Eu:Cretaaakeer!
Cretaker:Ce-i,disperato,de strigi asa?
Eu:Spee...dd!
Cretaker:Il vad.tu spioneaza-l,eu incerc sa dau oamenii afar de la party.
Spionandu-l pe Speed, ajung pe acel hol mare, care despartea camerele.Cred ca se ducea spre laborator...Doar nu vrea sa? Oh Doamne! Tre' sa-l anunt pe Cretaker pana nu e prea tarziu!
Speed(care parca imi citise gandurile): Deja e prea tarziu Ani, deja e prea tarziu.N-ai cum sa ma opresti.
Eu:Ete na! spun eu in timp ce incerc sa-l atac.
In incercarea mea esuata de al ataca, el ma ataca cu o arma cu electro-socuri.Am noroc ca in acel moment Ashadow trece pe hol.
Ashadow:Mai Speed,oi fi tu destept,da' nu prea gandesti! spuse Ashaow in timp ce intrepta o bazuka spre Speed.
Speed:Crezi ca o bazuka ma poate opri?
Cretaker:Nu, dar o arma cu elctro-socuri da! spuse Cretaker, care se afla de vreo 10 secunde in spatele lui Speed.

Aici se termina partea a-VI-a

Pareri? Merita sa continui?
P.S:Imi cer scuzee celor pe care i-am jignit in serial.

13 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Tare, merita sa continui dar poti sa faci si niste anime-uri? big grin Imi plac benzile desenate, problem?

| 00AName00 a răspuns:

Imi place.Continua.

| GiAnca a răspuns:

SFAT:Nu mai intreba de fiecare data la sfarsitul episodului daca merita.O sa primesti pareri si fara intrebarea aceea enervanta.
Vreau sa vad continuarea cat mai curand.

| Radeas1 a răspuns:

Eu spun fix si clar că nu, pentru că este plictisitor să citeşti aşa. Fă şi tu un comic, să ne prindem mai bine.

| Speed99 a răspuns (pentru Radeas1):

Sunt de acord cu tine Assassino. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Speed99 a răspuns (pentru Ani28):

Eu ma refeream ca povestea ar "prinde viata" mai multa daca ai face niste comicuri/animeuri straight face

| Radeas1 a răspuns (pentru Ani28):

Du-te tu în... că eu mi-am spus părera. Dacă eşti atît de incultă incît să nu îţi dai seama că eu am drepate. Tu nu mă faci pe mine bou, mă capro, că nu ai păscut cu mine. Îmi e lene să citesc mă. E plictisitor să spui aşa o poveste. Devine plictisitor cu dialogul tău tîmpit.

Răspuns utilizator avertizat
| mia100??????? a răspuns:

Tare!

| Bia2001 a răspuns:

Continua!