| anonim_4396 a întrebat:

Am intalnit o fata aici pe TPU si dupa cateva discutii am decis sa ne vedem.
Mi-am pus cea mai buna camasa pe masa de calcat, i-am facut cute, linii, mansoane. Apoi am luat o sticla de vin si i-am pus o fundita, asaa ca sa avem un subiect de discutie la masa.
Ok, am ajuns la terasa, nu era de cartier, se situa undeva mai prin centru.
Ea frumoasa toata, eleganta, eu incercam sa dau drumul la semintele din buzunar, ca rontaisem de emotii pana a venit ea.
Intentia era sa-i dau sticla ei, ca o aveam de la un bunic care mi-a lasat-o pe patul de moarte cu cateva cuvinte: "vezi patul asta? pe el o sa mor foarte tarziu, pana la mostenire, ia o sticla de vin, special facuta pentru aniversari, ca altceva n-o sa vezi, poate doar pe mine cand o sa-ti inchid capacul".
Am stat ceva timp cu sticla de vin in brate(cu fundita pe ea), timp in care tot i-am pus cateva intrebari la care nu mi-a raspuns."De unde esti? Esti maritata? Ai copii? Te vezi cu cineva mai des decat ai intentia s-o faci cu mine?"...siii nic! Tot evaziva era in raspunsuri, ba chiar batea apropouri ca nu-i plac astia care se ataseaza emotional, in schimb ii plac cadourile.
Am inceput elegant o discutie cu ea despre seriale&filme si i-am cerut cateva sugestii si recomandari, dar tot asa, nimic.Mai tarziu am aprins fitilul unei conversatii filosofice, pe teme de gen Kant cu somnul dogmatic si revolutia sa in reflectie dupa ce studiase Rousseau(citisem inainte pe wiki la semafor, ca nu-mi place sa ma duc asa nepregatit) Dar, batea tot asa vantul in raspunsurile ei.
Am sarit brusc la Gastronomie spunandu-i despre cum se face tiramissu si daca stie si ea vreun desert pe care sa-l putem prepara impreuna, dar nimic si de data asta!
Avand greierii ragusiti de la atata vorbarie lipsa din partea ei, eu am zis sa plec acasa.Si atunci ma intreaba: "Nu-mi dai macar funda?" zic: "La ce sa-ti dau funda ca am parcurs aproape toate categoriile care ne definesc ca TPU-isti si tu nu meriti decat o suspendare pentru inactivitate."
S-a suparat si-a plecat spunandu-mi cateva chestii naspa. Dupa ce a facut cativa pasi am scos si eu telefonul si i-am tastat un mesaj ce continea "eronat si nefolositor".
Am fost prea indiscret cu intrebarile? unde am gresit?
Acum imi pare rau si vreau s-o mai vad, ca era frumoasa si eu sunt superficial din fire.O mai pot suna?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Apreciez in mod deosebit ca stii sa calci o camasa,rar barbati atat de talentati!
Si nu e de neglijat nici amanuntul cu reteta de tiramisu,pe care se pare ca tu o stii,iar eu inca o iau inca din Sanda Marin!
Dezaprob,insa,semintele,sunt impardonabile pana si la o inmomantare pe ploaie,sa nu-ti spun pana si inchis in casa,singur si cu obloanele trase! Semintele trebuie sa iasa din viata ta,tine minte pe viitor.
Generoasa si unica intentia ta sa-i faci cadou mostenirea pretioasa de la bunicul,dar interpretata complet gresit de frumoasa in cauza!
Ai strivit-o cu intrebarile intime,ai complexat-o cu Rousseau,ca despre Kant stia,dar trebuia sa-i dai putin timp de gandire si-n final ai dezamgit-o total cu mesajul trimis!
Inactivitatea este un semn categoric de sanatate si trai bun,stiut fiind ca munca este izvor de sanatate,asa ca sa lucreze cei bolnavi!
Iar ea,ca orice femeie,a avut logica de femeie,vorba lunga saracia omului si nici macar funda nu i-ai dat-o,plus ca i-ai servit si un eronat si nefolositor,la final...
Mi-e teama ca n-o sa vrea sa te revada si te sfatuiesc sa n-o mai suni.
Accepta realitatea si cauta o noua frumoasa,una mai comunicativa, mai instruita, capabila sa aprecieze pana si superficialitatea ta, if it's possible!
Bine ca ti-a ramas sticla de vin...dar nu-i mai pune fundita, ca uite ce usor bagi lumea-n ispita!

33 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Fata aceea s-a intalnit cu tine doar pentru funda!
Nu o mai suna, acum cred ca e cu altul! Cu o funda mult mai mare! (cred)

| MihaelaDart a răspuns:

In viata de zi cu zi nu adresezi miile de intrebari pe care le vedem in partea visrtuala precum TPU, trebuie sa fii natural si sa discuti despre orice, nu dai note si nici reject cuiva. Din prima clipa nu ai de unde sa o cunosti...winking La prima intalnire de fiecare data suntem mai timizi, nu indraznim sa spunem tot, daca ai vorbit tu mai mult decat ea asta nu e un minus ca trebuia sa si o ignori, gandeste-te ca ai acaprat tot si ea nu a avut ce si cand sa isi spuna parerea, "n" si "n" motive din prima intalnire.

Acum dupa ce nu i-ai acordat "funda" pentru ca ai trait un moment din virtual si nu realitatea, o poti suna, dar nu te astepta la prea multe asteptari mai ales la cum ai incheiat momentele cu ea. Incearca sa traiesti realitatea, nu viata de pe TPU!

| mihai69 a răspuns:

Fata era probabil din categoria „am 13 ani, m-am pupat cu colega de bancă să văd cum e. sunt însărcinată, că de trei zile nu-mi vine?!?"

| Fatamuntilor a răspuns:

Castiga tricoul de campion si incearca iar! Pe orice tema, nu conteza! Eventual, schimba fata!laughing

| sofisis a răspuns:

Cancelled, iar te-ai reincarnat?

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Ma confunzi si cred ca e a doua sau a treia oara!
Daca ai o pasiune secreta pentru el, trebuie s-o faci publica printr-o scrisoare deschisa, nu prin intrebari ce tin de transhumanta spirituala.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)) Nu te confund. Metoda lirica este inconfundabila.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Http://www.tpu.ro/......-adica-eu/
Poate-l confunzi si pe nenea asta, ca el ma inspira...
Oricum, e bine de stiut ca esti o fire pasionala sau pasionata, in fine.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Il confuzi.Eu n-aveam cum sa ma intalnesc cu o fata de pe TPU, deoarece m-am intalnit acu` 2 ani...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaa si i-ai ramas fidel...sau ti-a pus un capac de scarba?
Am mai patit si eu asa, asta cu scarba.Era mai mare ca mine, nu m-a deranjat, dar sforaia noaptea.Eu noaptea intru pe celelalte conturi si postez pe tpu.Nu ma puteam concentra, funditele...incetau sa mai apara.Le lua ala Lelui, Nelui, Neiul sau Nelul, ca nici acum nu stiu ce face cu ele.
Va doresc casa de polistiren daca ati ramas impreuna. Daca nu, tai ficus si pui lamai in loc, il cresti pe balcon.bai bai!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea asta o pun la favorite caci rad cu lacrimi de cate ori citesc (si comentariile)
Asculta la mine! Lasa camasa, castiga tricoul ca stiu eu ce spun! Cad fetele ca,, mustele'' cand te vad imbracat in tricou.Si cand ii spui ca il dai ei, ai cucerit-o fara doar si poate.
Eventual pastreza camasa pentru nunta iar sticla de vin o tii tot atunci bauta in cana care o castigi odata cu tricoul.laughing
Si nu uita sa ne chemi la nunta! iIar pe mine sa ma pui nasa, ca am venit cu ideeia!laughing
Apropo, cine e,, norocoasa'' big grin?

| AirănMeidăn a răspuns:

deci tu esti cancelled?!?!?!?

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Nu, nu sunt cancelled.

asta cred ca era el: "Raspuns anonim (pentru sofisis):
Il confuzi.Eu n-aveam cum sa ma intalnesc cu o fata de pe TPU, deoarece m-am intalnit acu` 2 ani..."

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

probabil

| Seducatorul a răspuns:

Love is in the air...

| mont a răspuns:

Te-ai gandit oare ce o sa zica ea cand o sa vada aceasta intrebare aici? laughing Normal ca o poti suna, vezi ce o sa zica.

| NameHarris a răspuns (pentru mont):

CE ar putea sa spuna ca este un om minunat si cam zgarcit ca nu i-a dat fundalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scartzar...putin spus.
Na, ii dai si tu filosofie cand ti-a zis foarte clar ca tot ce trebuie sa faci e sa-i dai un cadou. Da, scartzar... putin spus.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai ca nu-s chiar asa chitros.Cand am plecat de acasa aveam de ales intre sticla si o conserva de porc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dat chix, clar!

Trebuia sa incepi cu categoria "Auto & Moto" explicandu-i cu ce masina ai ajuns la intalnire. Continuai cu "Afaceri & Financiar", "Casa & Gradina" si "Cariera", poate si putin "Shopping". Abordarea subiectelor in ordine corecta te-ar fi dus, fara probleme, la "Dragoste si Sex" iar aceasta categorie nu ar mai fi trebuit sa o schimbi si nici nu ar fi fost nevoie, daca ti-ai fi jucat cartile corect. Evident ca nu o mai poti suna, prima impresie conteaza iar prima impresie pe care ai lasat-o e ca esti un sarac ce mananca seminte, care a auzit de tiramissu si caruia ii plac discutiile filozofice. Domnisoara te-a citit imediat, nu ai acel ceva deosebit (bani) iar ea nu e pregatita sa inceapa o relatie cu cineva caruia ii lipseste sarmul (banii) si capacitatea de a intelege o femeie (banii). Barbatii sensibili sunt atragatori doar daca au si spirit de aventura (bani & faima), restul sunt catalogati fatalai.

Daca mai ai sticla de vin si promiti ca nu vom ajunge la topicul "Dragoste si Sex" aduc eu o punga de seminte si putem discuta despre scopul sinelui raportat la universul interior, in timp ce ne uitam la cum isi incarca barbatii adevarati bemveurile cu fete deosebite. Si dupa cateva sticle de vin o sunam si pe pitzi, cand ne mai trece cheful de filozofie si TPU. Mergem pe o psihologie inversata si vom reusi sa bem pe banii ei. A doua zi va posta intrebari pe "Dragoste si Sex"!

Sanatate pentru bunicu'!

| Foxyyyy a răspuns:

De cand n-am mai vazut o intrebare buna la categoria asta, pff, ti-as da eu o funda pentru intrebare, daca as putea.

| anonim_4396 explică (pentru Foxyyyy):

Ha, intrebarea a fost postata la Dragoste si Sex prima data, asa ca m-ai suptire cu aprecierile

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar asa, bun punct de vedere.Incep deja sa ma oftic cand vad d-astia care n-au mai vazut o intrebare!
Ah, e intrebarea mea...ii dau funda! devil
By the way, e doar un site, iar categoria la care a fost mutata, nu ma reprezinta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca aceasta categorie nu te reprezinta, de ce faci valuri/spume in continuare?

| NameHarris a răspuns:

Pai tu mergi al intalnire sa o intrebi de filme gastronimie etc...laughing) Trebuie sa o intrebi cu ce se ocupa de unde este ce ii place sa faca sa moara cipilan esti varzalaughing) trebuia sa te apropi de ea sa o pupi pff de eram in locul tau o duceam si acasalaughing)

| anonim_4396 explică (pentru NameHarris):

Mie mi-ar place sa vad cuceririle tale, cu expresii fandosite si chichitoase, pline de subanteles, mister, inteligenta. Tine-o tot asa!winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Expansiunea expansivitatii si altruismul s-a transformat intr-o mare logoreelaughing Adica prea "te-ai dat mare-n apa mica" cu vastele tale cunostinte in toate cele, daca fata a vazut ca esti bun numai de gura asa ca te-a expediat cum numai fetele stiu sa o faca, te-a dat in dragostea ei numaidecat. Nu esti decat un tip coleric care iti urmaresti telul, ai crezut ca bla-bla-blaurile tale o va da pe spate, te-ai inselat amarnic ficior. De ce am scris coleric? Pentru ca prin ce ai scris tu mai sus nu este decat o chestie de prost gust, o razbunare din partea ta. Nu ai luat "leapsa" niciodata?

| Vektor a răspuns:

Frumos happy

| OnlineZ a răspuns:

Eu cred ca te faceam sa bei mostenirea de la bunicu si apoi te bateam urat.
Asta ca sa ma tii minte toata viata si sa iti ofer o intalnire de neuitat.winking

| styaos a răspuns:

Am trecut direct la întrebare că îmi era lene să citesc. iar acum nu-ţi voi răspunde.

| TruewordxD a răspuns:

Femeile vin si pleaca ea nu a fost nici macar ''aperitivul''; ).

| PopAnaMihaela a răspuns:

Pizza

| numelemeuaici a răspuns:

Masa de calcat a facut totul. Cumpara-ti una de pe http://masadecalcat.ro/ sa vezi ca nu o sa mai plece asa suparata dca ii calci toate hainele. :))