| viperra a întrebat:

Am o intrebare capcana pentru voi.cine stie raspunsul primul,are o funda!

un om este intr-o camera singur.o camera din care nu poate iesi.exista doua usi. daca deschide una,iese un dragon care il mananca,daca o deschide pe cealalalta, este un solar care il arde.camera NU are geam,nimic, doar cele 2 usi.ce face omul ca sa iese? happy

Răspuns Câştigător
| єχcєєℓ a răspuns:

Omul trebuie să aștepte pânâ se face noapte ca să poată ieși pe ușa cu solarul.

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Sunt vechi astea, le știe tot poporul.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Mie nu-mi plac sarmalele, ok?

| Seducatorul a răspuns:

Iese pe usa cu solarul+ca se alege cu un bronz de invidiat ca solarul doar il arde putin, nu-l omoara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide usa cu solarul, apoi pe cea cu dragonul si dragonul moare ars, cred, habar n-am.

| viperra explică (pentru anonim_4396):

Dragonul e rezistent la caldura, deci, mai incearca!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru viperra):

Lasa, ca a ghicit nenea єχcєєℓ, se pricepehee hee

| Bia001 a răspuns:

Nimic. pentru ca nu poate iesi.

| LเttlєNєкo a răspuns:

Se da cu capul de perete pana face o gaura big grin