| Apetrei_Bogdan_1995 a întrebat:

Astazi am decis sa devin religios.Voi deveni un pastafarian. Zeul pastaferienilor este Monstrul Zburător de Spaghete.Cine e cu mine?

Cele opt "Aș prefera să nu" :
Aș prefera să nu faci prozelitism. Nu e vreo problemă dacă unii nu cred în mine, nu sunt atât de vanitos.
Aș prefera să nu folosești existența mea ca mijloc de a oprima, subjuga, pedepsi, eviscera sau pentru a fi rău cu ceilalți.
Aș prefera să nu judeci oamenii după felul în care arată, se îmbracă și vorbesc.
Aș prefera să nu ai comportament ofensator.
Aș prefera să nu ataci ideile bigote, misogine, excrecabile ale celorlalți pe stomacul gol. Mănâncă mai întâi.
Aș prefera să nu construiți sinagogi/biserici/temple/moschei/altare de milioane de dolari pentru mine când banii ar putea fi mai bine întrebuințați pentru :
stârpirea sărăciei,medicină, pace în lume.
Aș prefera să nu spui că vorbesc cu tine. Nu ești atât de interesant. Și ți-am zis să-ți iubești confrații.
Aș prefera să nu faci altora ce ție nu ți-ar plăcea să ți se facă.[7]

http://ro.wikipedia.org/wiki/Monstrul_Zbur%C4%83tor_de_S paghete

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cred ca ai facut o alegere buna. Voi mai analiza si eu cateva detalii si imi voi anunta decizia.

| Dorugar a răspuns:

Sa fi tu sanatos, eu cred in Flying Spaghetti Monster deja de multi ani, si asta pentru ca ofera oamenilor un adevarata paradis cu muntii de Hamburgheri si rauri de Coca Cola, asta ca sa nu mai pomenim ca este SINGURA religie bazata pe adevar, si nu pe minciuna, motiv pentru care Bob Henderson profetul acestei religii ofera 10 milioane de dolari celui care dovedeste cu probe INEXISTENTA acestui Dumnezeu!
Asa ca asta este credinta cea adevarata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yow! Yo-s budista!

| Buresbista123 a răspuns:

Daca ma aleg cu vreo reducere ceva la spaghete, tortellini, ravioli ma bag si eu

| ROG a răspuns:

Nu am inteles nimic!

| Apetrei_Bogdan_1995 explică (pentru ROG):

Atunci citeste cu atentie!