| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre asta :]? credeti ca e mistocareala sau chiar e o religie reala? http://ro.wikipedia.org/wiki/Monstrul_Zbur%C4%83tor_de_S paghete

16 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Am putea spune ca este protestul inteligentei fata de ignoranta umana, este modul suprem in care putem semnala o eroare grava, atunci cand argumentele ne sunt ignorate. O parodie ce scoate in evidenta absurdul religiei.
Pastafarianismul este o gluma numai in masura in care si religia e o gluma, caci nu vorbim decat despre copierea unor idei generale din religie si prezentarea lor in cel mai persiflant mod cu putinta.

| anonimg a răspuns:

Este adevarat ca preotii ortodocsi Il reprezinta gresit pe Dumnezeu, si de aceea oamenii isi bat joc de El; dar asta nu inseamna ca Dumnezeu nu exista. Vrei oare sa-L pui pe Dumnezeu la incercare? Nu vei avea nimic de castigat; dar in schimb vei avea de pierdut. Fii om cu judecata si cauta sa vezi daca El exista sau nu. Ca lumea e plina de batjocoritori. Ei pentru asta s-au nascut: sa batjocoreasca; si iadul(adica moartea a doua sau trecerea in inexistenta pentru totdeauna) tot pentru ei va fi adus la existenta. Iesi din mijlocul lor si cauta sa fii un om integru, cu judecata sanatoasa, care isi cultiva valori morale si le si dezvolta. Dezvolta-ti o judecata sanatoasa, caci ea va fi taria ta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E o firma marca inregistrata atata tot

| Alcyon a răspuns:

E o mistocareala de-a ateilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care parte anume din pamflet ti-e neclara?

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai vazut ce username are?

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

Nu ma prea intereseaza username-ul unor cocalari.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce ma jignesti? Ma simt jignit cand cineva ma jigneste.:{

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu eu te jignesc ci nivelul tau de cultura.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In orice caz, toti cocalari de pe minecraft de vreo 8 ani isi pun nume gen seby105, asu adyadutzul123, du-te si uitate la taraf.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am pus numele de Seby ca asa ma numesc, vine de la Sebastian, iar 105 era un numar la nimerala, cat despre minecraft, nu sunt pasionat de jocuri video deci cu asta ai belit-o.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te numesti seby in certificat? cu,, y,,? sau e doar un nume la misto, fix ca al meu, iar 01 vine de la anul in care m-am nascut deci nu e pus la nimereala

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

"Mă simt jignit când cineva mă jignește"

sorin01turbobulibas, 2014

| BL_Sebi_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e cocalari se da cocalar e prieten si coleg cu mine e așa doar p mnet

| Fantastic7 a răspuns:

Totul e real

| Sl1pKnoT a răspuns:

Fan Iisus laughing)))))