| Alexăndruţaa a întrebat:

Ati avut vreodata o intamplare haioasa? Care e aceasta? Va rog sa-mi spuneti. N-am ce face si ma plictisesc asa ca vreau sa radtongue

Răspuns Câştigător
| Criiss16 a răspuns:

Mama m-a trimis la magazin să cumpăr ceva, nu-mi mai amintesc ce, şi era iarnă. Ca să intrii înăuntru în magazin, erau vreo 3, 4 scări.Pe scări era gheaţa, dar nu mi-am dat seama şi am căzut! Era plin de lume şi în magazin şi afară, şi mai ales că eu stau pe bulevard, chiar langă centru.Eram roşie la faţa, îmi era ruşine că toată lumea m-a văzut căzând şi toti râdeau de mine.laughing
Sau mai ştiu una ce i s-a întâmplat unchiului meu în seara de Crăciun.Stăteam la masă toţi, pregătiţi să luăm cina şi unchiul meu s-a pus pe un scaun ce se mişca cam mult. În mijlocul cinei, dintr-odata îl văd pe unchiul meu pe jos, i se vedea doar capu!laughing
Dar ţie ţi s-a întâmplat ceva haios?happy

3 răspunsuri:
| hasegawa a răspuns:

Am avut una, m-a tinut doua luni, tare rusine imi este, acum cand dau ochii cu medicul.Eram internata in spital, in japonia, nu stiam sa vorbesc... iar medicul o tinea una si buna pe a lui sa-mi depozitez urina intr-un aparat... a pastra(depozita) se zice tamaru iar la incalzit se spune atamaru. Timp de doua luni am tinut-o pe a mea ca imi atameru urina, iar el se uita tare chiorasi la mine de fiecare data.
Tin sa precizez ca am stat internata 6 luni insa am invatat japoneza si ma rog sa nu mai fac asemenea greseli...

Am mai avut inca o intamplare cu fetita mea, in japoneza la putulica insa forma vulgara i se spune cin cin, iar la pasare ciun ciun, nu bine ce eram in parc cu niste prietene romance si japoneze, ma auzi in gura mare pe mine catre fetita UITE MAMA CUM ZBOARA CIN CIN, doamne ce rusine mi-a fost cand mi-am dat seama de prostia care am spus-o, adica ii spuneam fetiteti in varsta de 2 ani uite mama cum zboara putulica

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Da, cum zic, apropo de magazin. Intr-o dimineata pe la ora 4 spre 5 lucram in receptie la hotelul alor mei din Neptun si ma trezesc cu ei si niste prieteni de-ai lor acolo ei toti peste mine, aveau cortina trasa, unu din ei latra la bocanci si le vine chefu sa bea frappeuri... aveam de toate acolo mai putin frisca. Normal, ca m-am dus eu la magazin sa iau frisca la ora aia... Va dati seama ce fata facuse vanzatoarea. Problema este ca atunci pe moment nu imi picase fisa de ce se uita ea asabatting eyelashes la mine ca o abordam eu cum trebuie o dadeam peste tot cu frisca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mintito pe mama ca merg duminica la librarie ca sa imi cumpar caiete. am fost cu prietenul meu si nu am observat cat de repede trece timpul si s-a inchis libraria. am intarziat vreo 2 ore acasa, m-am dus la spar si am luat coperti de caiete si am bagat ziare inauntru sa nu isi dea seamalaughing am ajuns acasa, la noi casa era in constructii si mucnitorii or uitat ceva cabluri in curte si toti erau la masa in fata mea cu maicamea. eu mam impiedicat de cabluri si am scapat ziarele pe jos. se uitau toti la mine ( mai ales mama) era ceva de genu :O si primul lucru care mi-a venit sa il spun a fost ' vam adus ziarebig grin' laughing