| Sara2 a întrebat:

Ati facut vreodata cuiva de petrecanie? cui? de ce?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da! Am eutanasiat o pisicuta de-a mea care avea cancer in faza terminala, dupa ce o operasem de doua ori, si mai traise inca doi ani dupa prima operatie.Nu am mai putut sa vad suferinta ei, si... cu toate ca suferinta mea aproape ca a egalat-o pe-a ei, am facut gestul decisiv! Medicul a facut-o, nu eu!
Am avut moartea ei pe consiinta, cu toate ca toti imi spuneau ca asta inseamna dragostea fata de un animal, sa-l scutesti de suferinta ingrozitoare care o da acesta boala.
Dar si eu am suferit ca un caine :-(((

| Hombre a răspuns:

Eu locuiesc la tara.Vecinul meu de gard are un ''ciobanesc german '' urias si il intretine gi resturi de la abator. Ieri cainele vecinului era zlobod cand eu am taiat o gaina si cand potaia dracului a simtit sangele a sarit gardul la mine dar si eu iute de picior am sarit gardul, dar invers. Dupa ce a luat gaina a sarit inapoi, evident ca si eu am sarit gardul inapoi la mine. Dupa aceste scurte vizite reciproce de teritorii doar eu am ramas in paguba.

April
| April a răspuns:

Petrecanie fac in fiecare an de lasata -secului, dar de petrecanie n-am facut nimanui pana acum. Daca nu se pun la socoteala tantarii fiecarei veri, care au, nu stiu de ce, o ciudata preferinta pentru mine...

| mihaa a răspuns:

Da, s-a intamplat sa nu am mila de cineva, uite, in 2002 ma mutasem cu matusa mea si vecina mea nu avea curent si o alimenta matusa, si imparteau curentul in 2, era ok, pentru mine, chiar imi comvenea, mai ales ca eu aveam automata, frigider, etc si vecina, doar tv si niste becurii dar dupa 3 luni sa plans la vecini, rude si la fratii de la biserica ca eu, am amenintato ca tai curentul de craciun si multe altele, lucruri neadevarate si culmea cand a vn facutura nu mai vruse sa plateasca. E u aflasem ca vecina, sunase o ruda din germania sa tr bani pentru contor si ceruse si banii de la biserica tot pentru contor, de nervii am sunat prima data pe pastorul de la biserica, i-am zis cu ce se ocupa sora si sunaem si pe ala din germania.Vecina cand aflase ca eu am turnatoo, a cuprinsoo remuscarea, se facuse rau sa moara de inima, vecinele sttrigau ca o bag in pamint cu zile dar eu eram f relaxata si fericitak adevarul a fost la iveala, si la 2 zile vecina venise cu banii sa plateasca, si la 2 luni fratii i-au cumparat contor

| m4them4tic a răspuns:

"am vrut sa ii fac lu' asta micu' de ziua lui, dar nu am reusit"rolling on the floorrolling on the floor
probabil ca reportajul de pe youtube te-a facut sa postezi intrebarea asta.
Nu, nu am facut nimanui de petrecanie, deocamdata.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gainii inainte s-o pun in ciorba. Da nu eu, ca sint prea milos, am tocmit pe cineva si l-am rasplatit cu-n multumesc frumos laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa-i fac? de petre...cuuuum? canie? adica cuum?