| windowlicker a întrebat:

aveam un motan avea 15 ani si il chema iliescu ca nu mai murea odata la naiba si era un motan dintr-ala de nu mai intra nici unu la mine in curte ca le era frica la fraieri doar pisici intrau si iliescu isi facea treaba pana intr-o zi cand a murit
acum cateva luni mi-am luat un motan la fel ca iliescu vagabont si la asta tot iliescu ii zic, dar faza e ca a disparut si nu stiu unde la naiba; dar cred ca stiu! am un vecin care creste porumbei si cred ca iliescu a mancat saracul de el ceva otrava care a pus-o ala sa nu mai vina pisici la porumbeii lui ca altundeva nu avea unde sa se duca; oricum ideea e ca vreau sa-l razbun pe iliescu, vreau sa pun niste otrava pentru porumbeii aia tampiti sa ii omor pe toti, dar sa nu ramana nimic acolo sa o vada vecinul
vreo idee?
trebuie sa-l razbun pe iliescu saracu

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Du-te până la ponta acasă, s-ar putea să fie acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca Iliescu e la gagici.
Degeaba spui tu ca e la porumbei ca eu iti spun ca e la gagici.
De asta ce zici? tongue

| windowlicker explică (pentru anonim_4396):

la naiba nu-mi pasa unde e iliescu eu vreau doar sa-l razbun

| anonim_4396 a răspuns (pentru windowlicker):

Pune-i guma in par vecinului.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Sunteti naspabig grin

| EqInOx a răspuns:

Mai,eu cred ca s-a intamplat cam asa:Era noapte iliescu infometat(ca nu i-ai mai dat nimic de mancare de 3 zile) a mers la porumbeii lu vecinatu.El statea la panda si l-a rapit.Acum il tine ostatic.Planul meu e sa te duci si sa ii zici lu vecinatu ca daca nu iti da motanul inapoi pui pe net pozele cu el si amanta.winking

| StefanT230 a răspuns:

Daca chiar vrei sa te razbuni desi nu recomand am eu o idee, ce zici daca le pui in bolul lor de mancare (al porumbeilor) ceva otrava de soareci?