| Laura164 a întrebat:

Hey TPU!
Am nevoie de ajutor.Eu stau la acasa.Sunt o iubitoare de animale,si as vrea sa pot sa-mi iau un animal,dar nu pot.
Am avut multe animale,si caini si pisici,dar toate au fost omorate,nu de mine,ci de un vecin.
Veterinarul a spus ca toate au fost otravite,si stiu sigur ca a fost vecinul ala,deoarece noaptea aud urlete de pisici din curtea lui,si de fiecare data cand cainii mei latrau,auzeam cum le spunea de dupa gard"Potai nenorocite ce sunteti,taceti naiba ca va OMOR"!
Acum vreau sa ma razbun,vreau sa il reclam, dar nu am dovezi...
Cum si ce dovezi pot sa iau?!
PSbig grinau funda pentru cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| JASMYNA88 a răspuns:

Groaznic. il poti reclama! chiar adica nu ai dovezi. probabil politia nu ii va nimic, dar o vizita tot ii va face si poate aia il astampara. si eu stau la casa si nu stiu ce as face fara animalutele mele din curte. am si un birmanez si o catelusa care stau in casa. dar cainii cum ajung la el? eu am toata curtea ingradita, nu au cum sa iasa! eventual bloacheaza toate locurile prin care animalele ar putea iesi din curte. la pisici e mai greu ca ele umbla peste tot, dar la caini asta ar trebui sa rezolve problema. si il poti reclama. nu e normal sa te hartuiasca si sa iti ucida toate animalele ca el e dus cu capul! daca nu vrea animale sa se mute la bloc! doamne ca nu ii sufar pe dobitocii astia!

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Ii tii inchisi cand esti plecata de acasa, pune o camera de luat vederi care sa vada de-a lungul gardului cu vecinul, chiar si una falsa dar el sa stie ca e filmat permanent.

| mola a răspuns:

Suna la politie.

Asta e singura scapare.

| JASMYNA88 a răspuns:

Acum sa fim seriosilaughing sa iti zic o faza, o vecina de-a mea a reclamat alta vecina ca ii face vraji, ca a gasit nebuna nu stiu ce oase in gradina legate cu ata. si a venit politia si a chemat-o pe saraca femeie sa dea declaratie ca nu face vrajilaughing deci daca pentru asta se cheama la politie, tu daca il reclami ca iti otraveste animalele sigur va veni si il va chema la sectie! merita macar sa fie chemat si speriat acolo. si daca gaseste ca are otrava in posesie atunci asta ti-e dovada!

| etudor a răspuns:

Ia-ti un catelus de companie si tine-l in casa si o pisicuta de rasa birmaneza ca e cuminte, frumoasa si se impaca bine intre ei in aceeasi locatie(spun asta ca nepotul meu la BUCURESTI are o birmneza de 1an si nepoata are un catel negru de talie mica, latos si se impaca f.bne cand sunt singuri.II scoti la plimbare cu lesa.(asa sa moara de necaz vecinul!) Nu te razbuna ca nu e bine! Gasesti in comert casute speciale pentru ei si nu sunt scump.e

| SANDRA25 a răspuns:

Foarte trist ca exista oameni de genul acesta, mai greu sa gasesti dovezi pentru ca va fi cuvantul lui impotriva cuvantului tau, mai bine il speri spunandu-i ca o sa-l reclami la protectia animalelor pentru ce auzi si vezi noaptea ca le face animalelor plus daca il prinzi lovind animalele poti filma ca dovada