| Ana213 a întrebat:

Banii nu aduc fericirea, dar parca tot mai bine e sa ai bani, corect?
justifica raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Ciufuliciii a răspuns:

Banii nu aduc fericirea deoarece fericirea ti-o aduce dragostea si sanatatea.Dar tot mai bine e sa ai bani deoarece ai nevoie de muuulte lucruri pentru a fi multumit, ajutat pentru a te simti bine, confortabil si pentru a avea tot ceea ce iti doresti.

16 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Greșit total.
E mai bine să ai card.

| CoolSaku a răspuns:

Banii aduc fericirea pentru ca: se spune ca esti fericit daca esti sanatos. Ca sa fii sanatos ai nevoie de multe lucruri. Orice costa bani. In concluzie, banii aduc fericire

| Karinakari99 a răspuns:

Aceasta expresie,, banii nu aduc fericirea''este corecta.Intradevar este bine sa ai bani ca iti cumperi lucruri s.a.Acesti bani te pot duce la nefericire, deoarece te ispitesc mereu si cand n-ai ajungi sa furi bani de la altcineva.Aduc fericirea, dar daca ai fi obsedat ar aduce nefericire cand nu-i ai.

| SunnyMidnight a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar o intretinsmug

| Kazimir a răspuns:

Eu cu bani imi achizitionez o dama de lux + 2 pastile elvetiene + o sticla de sampanie de 5000 euro. crezi ca n`as fi fericit cumva?
crede`ma doar ignorantii si sarantocii cred asta...

| PiluLă a răspuns:

Dacă nu-mi dai 3 lei te ling!
P.S nu o lua în serios!

| WhiteWolf7 a răspuns:

Ala de la avatar e cel care a jucat in X-men rolul lui Wolverine?(ma refer la film nu la desene).Si app, Filozofia si Stiinta sunt mai sus de categoria asta.

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Numai saracilor carora le e ciuda pe bogati se amagesc cu zicala asta

| Ana213 explică:

@MetalNeverDie de fapt e cel din Iron man, Robert Downey Jr, iar intrebarea am pus-o express la categoria asta pentru a primi raspunsuri funny.

| VecinaDeLa3 a răspuns:

Kazimir, esti bolnav de ficat(de la prea multe sticle de sampanie), prietenii care stau cu tine pentru bani n-au chef sa aiba grija de tine,iar dama de lux iti ia banii si pleaca. Uimeste-ma, tu, cu mormanul de bani si vilele mai sunteti fericiti?

| WhiteWolf7 a răspuns:

A, ok, mersi, mi s-a parut cunoscut in imagine mica si am crezut ca-i "Wolverine".

Răspuns utilizator avertizat
| Digital112 a răspuns:

Daca nu ai bani cum te mai duci la bordele? aaa? ia zi tu man laughing

| Gabica a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, doar o intretin!

| Ana213 explică:

Am crezut ca o cumpara gata facuta, vroiam si niste argumentari da ma rog.

| 3rdWW a răspuns:

Am scris si am sters si am scris si am sters si apoi mi-am dat seama ca nu suntem la categoria "stiinta/filosofie" si am postat cacatu asta. sad