| CascaveauaNeagra a întrebat:

Pentru voi banii multi aduc fericirea? Nu pot ajunge la concluzia ca banii nu aduc fericirea... daca ai si sanatate si bani de ce nu ai fi fericit?

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca stii sa nu te lasi controlat de bani, sa pui banii sa lucreze pentru tine si nu invers si sa nu traiesti pentru bani, aduci esti fericit. Daca traiesti pentru bani, fiind bogat, o pierdere imensa te poate duce la sinucidere (au fost atatea cazuri). Cand ai multi bani ai si multe probleme, pentru ca ai afaceri si ele nu merg singure si ca pe roate. Ai tot felul de piedici si te stresezi foarte mult. Am niste prieteni in Belgia care au renuntat la afacere si au spus ca prefera sa fie angajati decat sa isi mai bata capul cu toate. Depinde de personalitatea fiecaruia si cat de mult se lasa controlat de bani.

| OldSoul a răspuns:

Din puncul meu de vedere bani nu aduc, si nu vor aduce nici-o-data fericirea, daca ai bani vrei tot mai multi, si nici-o-data nu te multumesti cu ceea ce ai, ei bine asa e si cu fericirea.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca ne raportam la lumea in care traimthinking cea mai importante unitate pentru obtinerea fericirii sunt baniitongue... oricum, degeaba ai bani daca nu ai cu cine sa-i imparti

| CascaveauaNeagra explică (pentru SergiuBoss11):

Dupa cum ai spus tu,, cea mai importanta unitate pentru fericire sunt banii'' deci gasim cu cine sa-i impartim tongue

| Cristinell90 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea dar o intretinhappy

| CBogdannnnn a răspuns:

Depinde de oameni.
Iti pui intrebarea daca banii aduc fericirea?
Iti pun eu o intrebare:Cand ai vazut un om intr-un Ferrari trist?laughing (glumesc)
Totul tine de mentalitatea omului.
La urma urmei...Si cei bogati si cei saraci pot sa fie loviti de o boala si sa nu poata fi salvati sau sa-i calce masina, etc(Doamne fereste, dar sunt posibilitati)
In mormant tot ajungi.

Parerea mea este ca e mai bine sa ajungi in pamant cu gandul impacat ca ai facut ceva bun in viata ta si cel putin o persoana pe pamant o sa-si aduca aminte de tine cu zambetul pe buze decat sa mor si sa stiu ca am avut un munte imens de bani.

| YoucanKissmynarcisisticass a răspuns:

Depinde de firea omului. Fericirea poate avea definitii diferite. Ce inseamna fericirea pentru tine? Probabil ca banii sunt esentiali in implinirea visului tau...