| IsAbElLaSwEeT a întrebat:

Banii aduc fericirea? Argumentati raspunsul.

17 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu neaparat.
Banii fac mediul in care traiesti mai frumos, dar nu ajung in ''interior''. Adica banii nu aduc dragoste, prieteni (adevarati), familie, etc. Banii te ajuta sa cumperi clipe frumoase, dar doar din punct de vedere material. Daca ai bani poti merge intr-o vacanta frumoasa, dar te simti singur daca nu ai persoane pe care le iubesti cu tine.

Banii sunt importanti, si nu doar ei pot aduce fericire.
O zi buna!

| raisa1993maria a răspuns:

Nu. clar NU. Banii intretin fericirea, e o mare diferenta. In viata asta conteaza sa iubesti, conteaza sentimentele, iubirea, dragostea love struck daca le ai atunci cu siguranta vei munci, te vei zbate pentru a avea si bani happy, degeaba ai o caruta cu bani daca nu ai parte de iubire. sincer, asta e parerea mea si nu mi-o voi schimba niciodata. Am o relatie de 5 ani jumate, am si o situatie financioara cat de cat ok dar pot pune ca atunci cand ma cert cu iubu' meu simt ca nu mai sunt buna de nimic, nu ma intereseaza banii in momentul ala, poti sa-mi dai si toti banii din lume daca nu il am pe el langa mine e egal cu 0

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Nu intodeauna pot aduce fericirea.De exemplu poti fi bogat dar daca nu ai parte de bucurii nu poti numi fericire dar daca de ex un copil din nastere este bolnav si reusesc parinti a faca rost de banii pentru operatie atunci da aduc fericirea.Pa,pa

| M25M a răspuns:

Nu tot timpul, insa daca ai bani poti face lucruri care sa te faca fericit, vorba aia" banii nu aduc fericirea o intretin".

| Zenit313 a răspuns:

Banii Nu aduc fericirea.
Fericirea vine din interior.

Banii, in schimb, aduc satisfactii, fac viata mai usoara si tin problemele la distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar doar o fericire trecatoare. Sunt lucruri mai importante in viata de care chiar avem nevoie : iubire, sanatate, persoane dragi si altele lucuri pe care banii nu ii pot cumpara.

Răspuns utilizator avertizat
| NuMaContrazice a răspuns:

Nu, dar contribuie aducerea ei.

| Zuzazozo a răspuns:

Parerea mea este ca bani pot aduce fericirea pentru ca asa iti permiti sa traiesti mai bine.

| d3javw a răspuns:

Prostii. Banii aș putea spune că aduc fericirea aș putea sa-ti scriu un eseu de 10 caiete cu motive de ce aduc dar doar dacă sunt flositii cum trebuiehappy

| SecretLady91523 a răspuns:

Nu,nu aduc fericire...doar o intretin oarecum. Eu merg pe conceptul ca nu o aduc. In ziua de azi vezi toti copiii cu i-phone, laptop, i-pod, i-pad si cu toate aste nu sunt fericitiihappy. Si copii din africa care folosesc 3 bete pentru a face o papusa din lemn sunt cei mai fericiti copii. Conteaza si de felul in care esti crescut si daca ti se da totul din prima si devi un copil rasfatat. Vreau sa spun ca banii aduc mult rasfat si asta anihileaza fericirea, primesti totul din prima si nu mai poti sa fi fericit pentru ca ai muncit din greu pentru ceva si in sfarsit ai ajuns sa ai acel lucru. Parerea mea:*

| RememberToSmile a răspuns:

Banii nu aduc fericirea.in ziua de azi este foarte importanta situatia financiara pentru foarte multa lume si daca cel cu care acum 5 minute vorbeai si radeai, descoperi ca este mai"prejos" decat tine sunt sanse foarte mari sa nu i mai dai atentie. cei care spun ca banii aduc "fericirea" nu vor cunoste niciodata acest sentiment profund si se vor multumi sa traiasca superficial

| Bitza91 a răspuns:

Sincer nu o aduc dar o intretin foarte bine! Crezi ca Monica era indragostita si fericita cu IRinel? Sa fim Seriosi! Totul pana la bani!

| Aldercy a răspuns:

Eu cred că da, pentru că dacă ai bani ai tot ce-ţi trebuie.

| Skunk21 a răspuns:

Da si Nu,
Banii pot aduce fericire pana in momentul in care iti asiguri existenta, adica casa, mancare....chestii din astea. Apoi banii nu au cum sa iti mai aduca fericire.

| RiRiiiii a răspuns:

Da si Nu.Cand ai bani nu ai fericire si cand nu ai bani ai fericire.

| Diamonds a răspuns:

Da, pentru ca poti sa iti cumperi haine de firma, masini, vile, vacante in dubai, smartphone etc