| Zuzzy05 a întrebat:

Azi, de Martisorhappy se spune ca ne alegem o "Baba" in functie de ziua de nastere(chestie valabila incepand din 1 martie pana in 8 martie). Am 2 intrebari pe tema asta:
1)Daca cineva este nascut(a) in 27, 2+7=9 ...cum isi alege baba?confused
2)Ati primit multe martisoare >astazi: big grin?

8 răspunsuri:
| Pisicuța a răspuns:

2) o groaza...

| xAvrilx a răspuns:

1.Baba se alege dupa instinct, nu cred ca are legatura cu ziua de nasterewinking. Alege ce zi vreiwinking
2.Dalove struck.multelove struck

| BubbleGumyy a răspuns:

La prima nu stiu
a doua 20 17 boy in clasa si inca cativa prieteni

| AndradaAndradaAndrada a răspuns:

Eu stiam ca baba o alegi tu cum vrei, nu stiam (si nu cred) ca are vreo legatura cu ziua de nastere
Azi nu am fost la scoala (acolo primesc cele mai multe martisoare) si nici din casa nu am voie sa ies ca sunt bolnava crying... Dar am primit unele pretioase de la parinti care conteaza foarte mult pentru mine si fac cat 1000 de martisoare simple.
Succes!

| Mia a răspuns:

Baba se alege de pe 1 pana pe 9, nu 8...deci daca esti nascut pe 27 baba ta e pe 9...

| jolidon a răspuns:

Am primit multe...in jur de 15 si e mare lucru fiindca avem doar 5 baieti in clasalaughing). oricum la faza cu baba nu stiu cred ca se ia in considerare 8...9-1. asa ma gandesc. sper sa fie bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Pai ia cel mai apropiat numar de 9 ( in cazul asta 8 ) si asta este,, Baba " ta. Eu te sfatuiesc sincer sa nu te iei dupa ziua de nastere, este ceva din instinct. Mai bine sa-ti alegi singura baba decat sa o ai pe aceeasi in fiecare an. Esti de acord cu mine?

2) NU pot sa le numar pe toate laughing Imi dai te rog mult fundita?