| Skittles19 a întrebat:

Care credeti ca este obiectul fara de care nu ati putea trai?

Astept pareri.
Pa, pa!

23 răspunsuri:
| Bastet a răspuns:

Creierul, inima, rinichii, ficatul, plamanii, splina, pancreasul...acum nu stiu cu ce traiti voi...laughing

| Bastet a răspuns:

@Flaviii

organele sunt ceva material rolling eyes laughing

*facepalm*

Răspuns utilizator avertizat
| BlackVeil a răspuns:

Cola si pc-ul...

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ăăăă...cred că inima e destul de importantă. Sau, citând dintr-o perlă la un examen, aş spune că "Creierul e un organ oarecum indispensabil omului"

| ăăăă a răspuns:

Telefonul mobil, tv-ul si calculatorul

| Ea12345 a răspuns:

Calculatorul in mod cert big grinblushing

| Miuriel a răspuns:

Nu pot trai fara telefon si calculator. Tu?

| Libelle a răspuns:

Telefonul in mod sigur
O zi fara el si nu sunt eu

| DeeaLove08 a răspuns:

Telefonlove struck
mp4love struck
pclove struck
tvlove struck
si prietenii, familia ( chiar daca nu intra la categoria obiectelaughing)

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

Aer

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Tigari, tel si pc

| JustMe4ever a răspuns:

PC-ul
cred

| SfarsitDeDrum a răspuns:

Muzica!:X
pk`u!:X
telu`!:X
si frat`mi-a!:X[desi ne mai certam il iubesc!:X]

| Skittles19 explică:

Nu ma refeream la organe, apa si aer. Ma refeream la obiecte (ceva material), dar oricum multumesc pentru raspunsuri.

| Skittles19 explică:

@Bastet

Eu ma refeream la obiecte. De exemplu calculatorul. Eu nu ma refeream la chestii fara de care nu poti trai ca aerul, apa etc. Ma refeream la un obiect. Intrebarea a fost pusa numai asa de amuzament ca doar stiu si eu ca fara aer si apa nu ar mai exista viata.

Pa, pa!

| CanDy_2772 a răspuns:

Pai.

deci lucruri

nu oameni

lucruri:

tell`ulove struck

pclove struck

music love struck

sii...colllaaa:X::X

| Nevermindd a răspuns:

Duc dorul copilăriei fără griji (nu că acum aş avea prea multe). Imi amintesc si acum cum plangeam şi mă rugam de mama să mă mai lase o ora afară să mă joc. Dar am crescut.am crescut şi am evoluat o data cu tehnologia şi mi-e greu sa nu fiu dependenta de asta.Nu-mi imginez cum as putea trai fără computer… un ‘mechanism’ complet. Mă ajută sa comunic, sa aflu o grămadă de informaţii, să pastrez nişte amintiri vii (prin poze, video) si…. muzica…(de care sunt dependentă). Fără un card de credit şi( ăsta nu e un obiect dar… )fără ciocolată.
Tu?! Fară ce obiecte nu poţi trăi?

| dede070707 a răspuns:

@Zero

sa inteleg ca prietenul tau e un obiect? rolling on the floor

| Kat123456 a răspuns:

Eu sincer nu am un obiect fara sa pot trai! adica poate fara apa si cu siguranta stiu ca prietenii nu sunt niste obiecte dar cu siguranta fara prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aerul, apa, focul, organele vitale-daca te referi la ''propriu''sa zic asa.
Pianul, cartile, invatatul, mama happy

| alex_9030 a răspuns:

Muzica telu sdi aer apa si papa