| marmeladacupaine a întrebat:

Ar putea trai un om cu 500 de lei o luna de zile? Astept pareri happy

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Bunică-mea trăiește cu 300 de lei pensie la țară. La oraș nu și-ar permite pentru că ar trebui să plătească facturi, întreținerea, mâncarea etc. Așa, la țară mănâncă ce crește în curte.
Eu stau în gazdă, cu 500 de lei trăiesc regește toată luna dacă sunt banii de buzunar. Pe săptămână nu cheltui mai mult de 60 de lei cu mâncare, ieșiri în oraș și mici cumpărături de cosmetice. Bine, eu mănânc vegetal și mâncarea este mult mai ieftină față de un regim omnivor.

| Dismally a răspuns:

Ar putea dar nu ar fi usor deloc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/8bQcmy7HPd4

| CdeMetal a răspuns:

Doar dacă stai la țară.

| pufipo a răspuns:

Bună, depinde
- dac[ ai sta in oras ar fi cam greut daca ai sta singur, din astia 500 de lei ar trebui sa iti platesti intretinerea si utilitatile casei (net - curent - gaze daca sunt separat de intretinere), vara sa spunem ca ai duce-o bine, insa, iarna intretinerea te va seca de bani..insa gandeste-te, ca trebuie sa si mananci, trebuie sa ai si mijloc de transport cu care sa te duci la munca (gen abonament la ceva autobuz daca ai jobul departe de casa - daca ai masina, trebuie sa o intretii, alti bani, alta mancare de peste)
- la tara cum a zis blue e altceva: stai la casa, manci ce iti cultivi prin curte, toamna faci muraturi pentru iarna, etc.