| oanyyy a întrebat:

Buna(scuzati categoria)
Azi au venit la mine niste rude(matusa, unchiul, bunica si bunicul).
Eu am 10 ani, iar fratele meu 6(Dan il cheama pe frate-meu)
problema e asta:
Am vazut mingea care o cautam de zile intregi in iarba.Eu si Dan ne-am repezit s-o luam, iar eu am reusit s-o iau inaintea lui. El a inceput sa urle ca de ce nu-i dau mingea.Mama mi-a zis sa i-o dau(mai bine zis, a urlat)Si i-am dat-o. Dupa 4 min l-am rugat sa mi-o dea SI mie, ca ma plictiseam. Din nou, a inceput sa urle mama la mine ca de ce nu-llas in pace.Peste 5 min m-am dus in magazie sa-mi iau acul si ata, voiam sa ma apuc sa cos.NICI nu cred ca eram la 3 metri de Dan ca a inceput sa urle:
-AAAA da-mi mingea, dami-o!
Mama s-a ridicat si cand a urlat odata la mine cred ca s-a auzit pana la Galati.
Dar m-a certat degeaba, deoarece mingea nu era la mine, ci la Dan.Acum m-am dus in casa, as vrea sa ies afara, dar mi-e rusine...
Cum as putea sa o fac pe mama sa nu ma mai certe din Cauza lui Frate-meu?
Dau funda! Urgent!

SCUZATI CATEGORIA, DAR E CEA MAI VIZITATA!

Răspuns Câştigător
| Loveis4free a răspuns:

Copii mici asa se comporta.Pur si simplu incearca sa te joci cu el, sa va imprieteniti mai mult ca doar sunteti frati.Eu habar nu am cum e pentru ca sunt singura la parinti dar in cazul in care nu va puteti imprieteni deloc discuta cu mama ta.Sigur te va intelege daca zici adevarul.Si pana la urma, mai lasa si tu de la tine ca asa e intre frati

8 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Multi copii se confrunta cu problema asta...
Incearca sa te imprietenesti cu frateto

| Muflă a răspuns:

Soate-i măruntaiele şi dă-le la râşi.

| Musique a răspuns:

Zii ca Dinti Iubesc Periutele, si o sa-si dea ea seama laughing)

| MiHaI a răspuns:

Vorbeste cu ea si zii ca fratele tau nu e cheie de biserica si sa nu te mai certe din cauza lui si ca trebuie sa impartiti tot

| Cereala a răspuns:

...deci asta s-a auzit atunci cand toata clasa a tipat :ELODIAA! mister elucidat.

| nobody2011 a răspuns:

Spune-i mamei ca nu a fost vina ta si ca nu aveai tu mingea.

| cățelușa56 a răspuns:

Copiii mici sunt asa enervanti,nu ai ce face decat sa il,, bati,, cand nu se uita mama ta, iar apoi te prefaci ca nu ai facut nimic

| Adrick a răspuns:

Nici nu stiu.incearca sa te joci cu el, cred ca cea mai frumoasa varianta, atunci si mama ta va fi fericita si toti vor crede ca sunteti o sora si un frate de nota 10! happy