| Deea8D a întrebat:

Heii Tpu..deci nu mai suport imi urasc mama ma cert cu ea aproape in fiecare zi.din orice lucru banal incepe sa urle la mine, nu ma lasa sa ies afara seara.orice fac nu e bine... ceva sfaturi?

Imi vine sa mor!

P.S scuzati categoria.

Răspuns Câştigător
| DaReZon a răspuns:

Salut Deea.

Asa am fost si eu cu taicamiu pana ce am pus o intrebare asemanatoare ca tine, tot pe TPU si am observat ca trebuie sa iti respecti parintii. Trebuie mereu sa sincronizezi ca ea iti vrea binele. Sa nu vorbesti niciodata in fata ei ca nu tine. Poti sa injuri in gand ca sa te descarci ^^
Succeswinking

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e bine sa iti urasti mama pentru ca e totusi mama ta dar ai putea sa eviti certurile, invata sa o ignori si sa te prefaci ca asculti de ea chiar daca pe la spatele ei faci ce vrei

| VadTot a răspuns:

Buna,Esti fata da? daca iti spuneai si varsta era bine! Sa sti ca nu esti singura fata care nu se intelege bine cu Parintii.mai ales cand esti la varsta adolescentei! Probabil incearca sa te protejeze si sa te fereasca de toate relele care se pot intampla in lumea asta! spuneai ca nu te lasa sa iesi seara afara! Acum pe bune gandeste te si tu un pic la ea! Cum s ar simti daca ti s ar intampla ceva. si sa nu mai vi acasa ..sau sa ti se intample ceva? Sfatul meu este ca exista o lipsa de comunicare intre voi doua! Trebuie sa vb mai mult cu mama ta si sa explici ce ai pe suflet! Trebuie sa o faci sa aive incredere in tine! Si nu te mai gandi ca vrei sa mori! Imagineaza ti ca intr o zi vei fi si tu Mama Da? Crede ma si iti garantez ca atunci cand vei avea un copil si probabil sa zicem ca va fi Fata! Vei incerca sa o protejezi foarte mult ..si poate pentru ea mai mult va fi un chin. intelegi? Deci Te Sfatuiesc asa..incearca sa comunci mai mult cu Mama ta sa eviti certurile sa nu o contrazici orice ar zice..sa o faci intr un fel sa aive incredere in tine,! DA?

Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai lasa din mofturi si fite.