| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara TPU!
Vin si eu cu o intrebare, poate chiar banala, dar tot aud expresia "a-ti tremura gladiolele." Ce inseamna mai exact aceasta expresie? Ma puteti ajuta?

10 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Îți tremură florile.

| AlinaaAli a răspuns:

Inseamna a-ti tremura ceva de fricahee hee

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Ma abtin...Nu vad legatura cu T/A, da' mai bine tac ca se lasa cu sanctiuni si lapovita si ninsoare.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gladiolus
Deci inseamna ca abte vantu si iti misca florile. Daaaaa:P

| Just4Joker a răspuns:

Gândeşte-te bine cu ce seamănă o gladiolă... ai să te prinzi tu...

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

"A-ti fi frica", cred.

Răspuns utilizator avertizat
| CreațaMăăă a răspuns:

Cauta in dex cce inseamna glandiole si te prinzi imediat...eu stiu ce inseamna dar nu pot sa scriu asa ceva aici

| andreiutssa13342954 a răspuns:

Lol! unde auzi tu asa ceva?

| Kei a răspuns (pentru andreiutssa13342954):

La Mircea Badea si intr-o gramada de articole de pe net lol.

| Kazimir a răspuns (pentru Kei):

Omg ai folosit cuvântul "lol"
Ești so hardcore.