| Clara45 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o expresie ce este in engleza si vreau sa stiu ce inseamna? Expresia este „HALL OF FAME".

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Literal se traduce prin sala faimei si se refera la o incapere sau mai multe(poate fi si un muzeu) in care sunt expuse fotografii, obiecte, inscrisuri, etc, cu si despre persoane faimoase intr-un anumit domeniu sau chiar in mai multe - oameni de stiinta, scriitori, artisti, sportivi, etc. Numai bine!