| Amelia_2902 a întrebat:

Stie cineva cat inseamna "un pumn" in ani?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de cifra 6 si sa se refere la cuvantul "drahma" ce insemna un" pumn", adica 6 piese metalice care erau unitate de masura pentru valoare in Grecia Antica, inainte de a aparea moneda oficiala drahma.

18 răspunsuri:
| elena a răspuns:

5 ani

| Cσσкiє a răspuns:

5.

| maryana5 a răspuns:

5?

| ßέßέ a răspuns:

Nu stiu cum sa iti explic, dar daca vii pana la mine, pot sa iti arat!hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caietu` de vacantaza suck.

| Any_2336 a răspuns:

Si eu am caietul de vacanta, si e naspa, am facut abia 30 pg

| cosminache a răspuns:

Cine m-a pus sa-l cumpar ca nu ne-a obligat profesoara big grin. dar ma rog. chiar e idiot caietul... ori 5 (5 degete) sau 6 cum spune anad...

| Iullianna a răspuns:

Caietul de vacanta ...Ma intreb de ce avem toti acelasi caiet?laughing

| always4u a răspuns:

Caiet de vacanta tampit. Cine vrea sa ne mai ajutam la el trimiteti-mi mesaj :*

| magda21 a răspuns:

Am si ew caietul acesta de vacanta... e asa plictisitor

| magda21 a răspuns:

Am si ew caietul acesta de vacantza ...e asa plictisitor

| Nancudiana1999 a răspuns:

Am si ew caiet din asta si e najpaaaaa!

| Sʋиβɛαм a răspuns:

Off am si eu caietul asta de vacanta retardat.
smug ma incalzesc la iarna cu el.

nici eu nu am ideelaughing

| Mariamaria0505 a răspuns:

Aolo si eu am caietul asta de vacantacrying! si habar nu am ce sa scriu la "un pumn de ani"laughing

| miruna_5816 a răspuns:

■Speranţa de viaţă medie a unei vaci este de 25 ani. Cea mai bătrână vacă din lume a fost Big Bertha care a trăit 48 de ani şi a dat naştere la 23 de viţei. A murit în anul 1993.

| miruna_5816 a răspuns:

Este dintr-un caiet de romana la pag 35 nu?

| fulger90 a răspuns:

Ba si eu am caitul asta laughing) si abar nu am cat inseamna un pumn