| fulger90 a întrebat:

Cat inseamna un pumn?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cat iti incape un mana stransa.

| Mashiro a răspuns:

Ce vei primi tu daca pui intrebari stupide

| Infraverde a răspuns:

Un dinte scos.

| Xtadelo a răspuns:

Pumnul este partea de vorbire care iti muta maxilarul si iti pune intrebarea MAI VREI?….laughing

| TheYonutz19 a răspuns:

Jumatate de palma frate ..am dat multe la viata mea

| Eliene a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa fie vorba de cifra 6 si sa se refere la cuvantul "drahma" ce insemna un" pumn", adica 6 piese metalice care erau unitate de masura pentru valoare in Grecia Antica, inainte de a aparea moneda oficiala drahma.

| Eliene a răspuns:

Saaaau... daca este vorba despre timp, te-ai putea gandi ca un pumn are cinci degete, deci s-ar putea sa insemne 5 ani.
Funda?

| Raluca2 a răspuns:

În ce sens? Sau trebuie să ghicim noi?

| Andu_Boldisor_1989 a răspuns:

Eu cred ca te referi la intrebarea de la pagina 35 de la caietul de vacanta la limba romana de cls. a VI-a. daca e asa trebuie sa te uiti la cat traieste o vaca adica 20-25 de ani. Funda?