| xLionel a întrebat:

Am o mare problema... mi-am cumparat ieri un cartof si nu stiu sa-l ingrijesc, cat de des trebuie udat?, peste cat timp se va face adult?... va rog ajutati-ma nu stiu cum sa-l ingrijesc. Funda la cel mai bun raspuns!
P.S: Suntem la categoria T/A. tongue

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Trebuie lasat in compania rosiilor(ai grija ca de ieri a crescut, acum e un cartof adolescent si poate face prostii daca nu e supravegheat) ca sa invete cum sa se comporte in societate.Pana maine ar trebui sa aiba in jur de 23-27 de ani, deci nu te mai chinui sa-l inscrii la facultate(desi, probabil, ar putea intra cu usurinta la Harvard).

Peste trei zile va fi in stare s aparaseasca cuibul parintesc.Pentru un efect mai dramatic, poti sa-l arunci de la geam strigand:"zboara, puiule, zboara!"

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dă-mi-l mie.Am poftă de cartofi prăjiți. puppy dog eyes

| GroparuVesel a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Cool potato, bro.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru GroparuVesel):

Nu-i asa ca e o scumpete?
*il strange in brate pana ii sare amidonul pe pereti*

| GroparuVesel a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

E asa de scump, ca valoreaza cat masinile lu' Becali si Boc, toate la un loc.

| PotatoMustDie a răspuns:

Am avut si eu o varza si era cam neroada.

Dar acum nu mai e deoarece, fiind un mainac, sadic, nebun, schizofrenic etc. am transat-o, am pus-o intr-un bol, am acoperit-o cu ulei, otet si sare si am mancat-o.

Răspuns utilizator avertizat
| IepureleCuLopată a răspuns:

Vezi că rasa aia mușcă.
Trebuie să îl scapi în WC odată la 35 de ore.
Se va face adult când vei cumpăra al - doilea cartof.

Ai grijă să nu înfunzi toaleta,

| alexclaudiu2003 a răspuns:

La fel ca mazarea

| CamiiBăă a răspuns:

Trebuie udat in fiecare zi si cand il uzi trebuie spalat si cu sapun...Dar numai sapun Dove.De la alte sapunuri poate face iritatii.Se va face adult peste 1 lunawinking. Acum este copil(bebelus) si trebuie sa stai mereu cu ochii pe elwinking.