| andreeastoian a întrebat:

Apelez din nou la voi! Dati-mi si mie bancuri, glume ce vreti voi nu conteaza sa fie amuzant[dau fundita la cel mai amuzant]MULTUMESC!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| royeti a răspuns:

Soacra in vizita la nora.
Nora:
-Mama soacra, cat stai pe la noi?
Soacra:
-Atat cat voi fii bine primita.
Nora:
-Nici la o cafea nu stai?

Mai multe bancuri pe: http://www.yeti.ro/......a-la-nora/

| paulinho a răspuns:

Un beţiv, noaptea, s-a rătăcit într-un cimitir… merge el ce merge bălăbanindu-se şi… zdup, cade grămadă într-un mormânt proaspăt săpat. Se trezeşte din buimăceală şi începe să strige:
- Ajutooor! Ajutooor!
Nimic, nimeni prin preajmă… Mai stă ce mai stă şi începe iar:
- Ajutooor!
După câteva ore, normal, i s-a făcut frig tipului…
- Ajutooor! Mi-e frig!
După nici un minut, apare groparul cu o lopată în mână şi începe să toarne pământ peste el:
- Păi dacă te-ai dezvelit.

| Marinesku a răspuns:

Salutare, trimit si eu un cv comic :

CURRICULUM VITAE

Date personabilizate :

◄ Nume : Cocoşatu Titel sau Nea Titi, căsătorit cu mâna dreaptă, adică singur
◄ Data naşterii: Într-o zi friguroasă
◄ Adresă: Strada fără număr, Bloc : Sub vecina de la 7, scara dinspre poştă, etajul cel mai gălăgios, apartamentu lu` bunicu, sectorul lui Negoiţă, Oraş : Rimează cu să trăieşti
◄ Mobil: O răpciugă de Nokia
◄ Email: Cutia Poştală
◄ Permis de conducere: Şofer de Weekend, categoria începători

Istoric experienţă :
Oficială :
◄ Cesa-Rom, adresă : în oraşul natal
 Domeniu Firmă : Gresie folosită
 Perioada Angajării : pe vremea cand era Iliescu preşedinte
 Funcţie : La cârcă
 Activitate Abordată : Cară orice îi pui în cârcă
◄ Tehno-Metalica, adresa : acolo unde fac ăia din nou pasajul Mărăşeşti,
 Domeniu Firmă : Copiaza melodiile formaţiei Metalica
 Perioada Angajării : când a apărut criza aviară
 Funcţie : Gargaragiu
 Activitate Abordată : Face vocalize si gargară la pick-up
◄ Med-Ass, adresa : pe unde se plimba copii de bani gata
 Domeniu Firmă : implanturi pentru femei cu bani
 Perioada Angajării : când i s-a făcut de împerechere
 Funcţie : Poftangiu
 Activitate Abordată : Caută clientela dezamagită
◄ Care Direct?, adresa : mulţi s-au rătăcit căutand adresa
 Domeniu Firmă : ţepe la proşti
 Perioada Angajării : când l-au vazut angajatorii cât e de prost
 Funcţie : face umbră firmei
 Activitate Abordată : da startul la fugă când sunt descoperiţi
◄ Taxi Driver, adresa : în renovare
 Domeniu Firmă : transportul persoanelor fără adăpost
 Perioada Angajării : Toata viaţa
 Funcţie : Păcălici
 Activitate Abordată : Traduce limbajul aurolacilor

neoficială :
◄ RATB, adresă secretă
 Domeniu Firmă : Fileaza călătorii cu bani
 Perioada Angajării : pe timpul verii
 Funcţie : Hoţ de buzunare
 Activitate Abordată : suptilizează bagajele călătorilor când nu sunt atenţi
◄ Florileana, adresa : pe câmp
 Domeniu Firmă : Florărie în aer liber
 Perioada Angajării : la negru
 Funcţie : omu cu pistolu cu apă şi legat cu o eşarfă la cap
 Activitate Abordată : udă florile artificiale
◄ LotoPronoProst, adresa : o vilă bântuită
 Domeniu Firmă : distribuţie de bilete necâştigătoare
 Perioada Angajării : când a crescut prostia oamenilor, peste limita de vârstă admisă
 Funcţie : nebăgător de seamă
 Activitate Abordată : plimbă câstigatorii de la o zi la alta

Studii:
◄ Şcoala Ajutătoare de Analfabeţi, absolvită de frica lu taică-său
◄ Grup Şcolar Prostia "Cu cât mai mulţi cu atât mai bine", absolvit degeaba, Specializare – Mecanic al Utilajelor lipsă
◄ Liceul Căpcăunul, absolvit acasă, Specializare – Bătut în Cap
◄ Universitatea Ideile Nimanui, Facultatea Matematica de Gradiniţă, Specializare – Repetentu` dupa Uşă

Cursuri, Diplome :
◄ Şcoala de Frizeri, an 199şi9, Specializare – Mătură părul după tuns
◄ Avantajul Nostru, an 200trei, Specializare – Meseria care nu se caută
◄ Clubul de arte Marţiale, anul : în foametea din 200nouă, Abilităţi : sac de box, centura vânată de atâţia pumni luaţi

Limbi străine :
◄ Aurolaca – Foarte Bine
◄ Limba de Lemn – Vorbeşte neîntrebat
◄ Limbajul Trupului – Mimează înjurăturile

Alte aptitudini :
◄ Sătul de lene ca delfinul de apă
◄ Depanator : Repară ce nu se mai poate repara
◄ Designer de Rochii de păpuşi

Sporturi :
◄ SacdeBox – 2 ani
◄ Cultul-berii – 6 luni
◄ Ping Poc – o seară

Realizări profesionale :
◄ Cartea recordurilor " Prostul Anului "
◄ Apărut în articolul " Prostia la români " din ziarul Cocoşaţii României

Hobby-uri :
◄ Bautura proastă
◄ Suflatu` în ciorba
◄ Statu degeaba
◄ Muzica mută