| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU.Chiar daca am implinit de curand 41 de ani - si deci am o varsta-totusi – obisnuiesc uneori sa ma mai uit la fetele de 14-15 ani, si asta pentru ca le gasesc amuzante si-de ce nu?-interesante…
Si…
OK.Stati putin sa vad ce-am scris, ca ceva nu-i bine…
OK.Scuze.Deci,reiau.Chiar daca am implinit de curand 41 de ani, tot mai obisnuiesc uneori sa ma mai uit la CE SCRIU fetele de 14-15 ani, si asta pentru ca le gasesc amuzante si interesante…
Doamne, ce era sa iasa!
Si deci am intrat din nou pe la prietena mea din lista - SweetChild1 si am citit asta:
Na, păi discută mai întâi despre ceva mărunt, iar apoi cum am mai spus, deschideti alte subiecte. Și eu nu vorbeam înainte cu unii băieți din clasă care s-au dovedit ca sunt chiar de treaba. Mai intai am vorbit despre muzica, pe care o am in comun cu unii dintre ei si tot despre alte subiecte si m-am apropiat de ei, dar nu ca iubiti sau ceva de genul, ca e scarbos, dar asa iti faci noi prieteni, vorbind despre ce lucruri aveti in comun. Acum poate că m-a ajutat si faptul ca sunt putin baietoaica, dar vorbesc in aceeasi masura si cu fetele. Tu doar fi tu insati, nu trebuie sa te schimbi, doar ca sa te placa. postat la 12 Februarie 2014 20:37
Bun.Si va dati seama ca e prima data cand aud pe cineva sa spuna ca la 14 ani(atat are fata) e normal sa-ti faci amici/prieteni,dar daca incerci sa te apropii altfel de baieti…e cam scarbos.
Mai zi ceva,daca mai poti!
Acum sa va povestesc si ce-am facut,pentru ca asa sunt eu de felul meu - sincer si spun tot.
Recunosc ca mi-a fost cam aiurea sa vin sa va intreb pe voi direct,despre ce inseamna chestia asta,ca sa nu radeti de mine si sa ziceti ca sunt prost,ca am degeaba patru`j de ani,si faze din-astea,asa ca m-am gandit sa o intreb mai intai pe NOname, ca ea e mai veche pe site si deci a vazut multe si a auzit multe, la viata ei.Si-am pus mana pe telefon si i-am trimis mesaj:``NOname,iubirea poate fi scarboasa?``.La care,dupa un minut primesc de la ea:``Daca esti mahmur, bea si tu niste zeama din butoiul cu castraveti! O sa te simti mai bine``.(Ieri a fost ziua mea si am cam baut, ce-i drept).
In fine.Nu i-am mai scris inapoi,ca m-am gandit sa nu ma cert cu ea,dar intre noi fie vorba mi-ar conveni si mie sa fiu userul anului si cand are cineva nevoie de mine ca are o problema grava, eu sa-i intorc spatele, doar asa ca n-am chef de el la ora aia.Intelegeti?
Bine.
Si mai uit iar prin telefon si dau de foxsilver.Bun – zic,hai sa vad ce zice ea! Ii scriu si ei la fel:``foxsilver,iubirea e scarboasa?``. Stau ce stau si imi raspunde:``dupa ce mi-ai trimis cadou` inapoi,vrei sa mai vorbesti cu mine?``.
Ce sa-ti povestesc acum,te-ai ofilit de la un videoclip…
Nu-i nimic,imi zic,trebuie sa gasesc eu pe cineva sa ma ajute.V-am spus – pe voi nu voiam sub nici un chip sa va intreb,ca sa nu ma luati la misto si altele de genul asta…Ca va stiu cum sunteti si voi…
Iau iar telefonul` si ma uit prin el si in sfarsit gasesc pe cineva, care-i mereu atenta cu mine si ma ajuta la intrebari – Mihaela34, si deci o prietena buna pe care te poti baza oricand.Chiar mi-am zis ca tare prost am fost ca n-am intrebat-o pe ea din prima si deci nu mai ajungeam sa ma mai milogesc la Noname si la increzuta aia de foxsilver care are 1000 de funde.Si-i trimit mesajul si Mihaelei,buna mea prietena,cum va spuneam:``Mihaela,cum e cu iubirea asta, fata, poate fi ea scarboasa?``.Si stau eu 2 secunde si bineinteles ca imi si vine mesajul inapoi.Deschid si vad:``Sunt cu Noname in Mall la o cafea, ne lasi si pe noi sa ne beam cafeaua asta linistite, sau nu ne lasi?``.
Deci asa mi-a raspuns.Prietena mea.Prietena mea buna, adica.In fine - nu mai zic nimic.
OK.Acuma vreau sa va rog si eu ceva…
Deci - ce-a vrut aia mica sa spuna cu chestia aia?
Poate fi iubirea scarboasa? Vi s-a intamplat sa simtiti asa greturi la stomac,pe chestia asta? Sau s-o fi referit ca totul e minunat la inceput,cand stiti – flup-flup-flup-flup – si dupa o vreme tot fluturii astia, care ne-au placut noua mult, devin cum s-ar zice scarbosi.Adica in ce fel? Sau din ce cauze?
Sau cum e?
Astept parerile voastre.
Sper sa nu faceti ca stim noi cine…

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Acuma, daca as stii cum, ti-as raspunde printr-un galben de ala care rade cu clabuci si da cu pumnul in masa de amuzat ce e... in masa? sau in altceva, in randul de dedesubt, sa zicem.
Ar trebui sa o intrebi pe prietena ta de ce a spus asta, dar eu cred ca a spus-o doar pentru ca e inca un copil happy ceea ce e, pana la urma, foarte bine!

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Mai pune unul din ăla galben cu clăbuci!

Cancelled, eşti criminal! : )))

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Când eram mică, nici maslinele nu-mi plăceau, nici alcoolul, nici nicotina...şi cu atât mai puţin băieţii. Toate păreau scârboase; deci ai asistat la o reacţie destul de normală a unui copil-adolescent...dar îmi place cum ai întors-o.hee hee

Dar dacă intri din greşeală la religie, o să găseşti şi mulţi adulţi care o să-ţi sugereze că iubirea sau, mai bine zis, consumarea ei poate fi scârboasă...cât timp nu e între doi creştini (dintr-un cult anume), căsătoriţi (virgini), de sexe diferite (musai), fără prezervativ, anticoncepţionale orale sau de orice alt fel, doar cu scopul de a avea copii (chiar de nu poţi sau nu (mai) vrei), sub plapumă, pe întuneric, în anumite zile din calendar (vreo 20 pe an la număr) şi doar în anumite poziţii, fără plăceri, improvizări şi gânduri "necurate", doar cu gândul la Dumnezeu...altfel îi trece Doamne-Doamne în carneţelul lui negru şi după ce crapă (nu el, ei), îi pune pe grătar.

Na, ai scăpat de mahmureală? Că te văd voinic, vesel, inventiv, curios şi parcă chiar mai amuzant decât acum un an; deci vârsta te prinde bine.
Eşti veşnicul nostru tânăr şi neliniştit şi îmi pare bine! ...numai nu mă mai deranja la telefon!hee hee

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru NOname):

L-am sunat acum. Nu raspunde. Cred ca a plecat sa ne cumpere martisoare.hee hee

| NOname a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Dacă a putut fi elf, poate fi şi mărţişor...cu ochi, fundiţă-n cap şi doi hamsteri în buzunar - un mărţişor eco.hee hee

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Aveti continuarea in intrebarea pe care tocmai am pus-o...
Si daca mai aflati de fete nostime, astept ponturi...
Mersi.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Mersi de incurajari si n-am uitat ce-am promis...
Intrebarea de azi v-am dedicat-o voua.
Mi-a trecut mahmureala deoarece azi era termenul limita. Face firma 1 an si iar sarbatorim...

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Doamne NoName si tu esti criminala!(adica ai o minte criminala)
Dai niste raspunsuri penale! (adica de nota 10* si +) laughing
Sincere felicitari pentru tot ceea ce faci pe site!(sa stii esti unul dintre userii mei favoriti)

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Aşteaptă să mă cunoşti mai bine, o să-ţi schimbi părerea.hee hee

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Are dreptate NOname...
Cu astia ``criminalii`` nu stii niciodata la ce sa te astepti...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dap!
Cei mai rau in chestia asta este ca si eu am descoperit ca-s ''criminala''(si nu aici pe TPU ci in viata reala) laughing (de fapt tot timpul am fost dar acum ies dracusorii la iveala)
Si problema-i ca-s prea greu de ascuns hee hee

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Sunt inca la cafea. Revin!

| Speed99 a răspuns:

Ba deci de fiecare data cand vad ca postezi, copii tot textu' in google translate si il pun pa' robotu' ala sa "citeasca", in timp ce eu imi pun perna pe tastatura si ma pregatesc sa dorm. :3

| anonim_4396 explică (pentru Speed99):

Ba deci am intrat pe la tine sa vad ce roboti folosesti si la scris si-am gasit-o pe aia cu ``ce faci daca ramai fara hartie igienica``. Deci trebuie sa-ti schimbi robotii aia, ca sunt praf.
Oricum, robotul meu ii da un ignore lu` robotii tai, ca sa nu se mai borfaiasca pe aici.

| foxsilver a răspuns:

Era bine daca o sunai pe Greece de la inceput, ca doar este expert la " Dragoste si Sex ", si nici nu mai cheltuiai atatia bani pe telefoane.
Bine, s-ar putea sa fie si mai increzuta decat mine, la cate ‘j de mii de funde are. laughing

| anonim_4396 explică (pentru foxsilver):

Nu sunteti, draga, increzute.Nici ea si nici tu.Sau poate tu un pic...
Ok.Deci serios - va iubesc pe toate, dar de ce nu am sunat-o si pe ea nu stiu...
Adica nu stiu sa explic...
Bine.
Acu` sa te intreb eu altceva:da` de cand imi tii tu mie socoteala la bani? Ori m-am insurat si nu stiu eu?