| ionutzamacau65 a întrebat:

Sunt din Sibiu si am 15 ani. Cum as putea sa imi fac rost de o prietena? In cartier unde stau eu nu e nimeni de care imi place. Sunt singur si cateodata chiar deprimat, nu spun ca sunt disperat dupa o prietena ca sa o neglijez(stiti voi ce vreau sa spun). Chestia e ca ma simt singur; vad baieti care sunt prieteni cu mine stau si povestesc se mai iau in brate etc cu prietena lor. De multe ori ma duc in oras si nu prea am cu cine discuta.O optiune care ar putea fi? Sa ma uit pe siteuri de matrimoniale(chestia e ca nu gasesc fete care sa fie online si din Sibiu). Daca puteti dati-mi mai multe siteuri de matrimoniale sau spuneti-mi ce sa fac... Va multumesc anticipat. ^_^

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Ai 15 ani, ce naiba, pe site-uri de matrimoniale ar trebui sa intre numai cei care nu sunt in stare sa-si gaseasca pe cineva potrivit de unii singuri si care nu au nicio speranta...in asi gasi singuri perechea...Nu fi absurd!
Ce poti sa faci? Fii pozitiv,fii de gasca,iesi si plimba-te, observa lumea ca sa vezi ce fel de fata ti-ar place si cel mai important ai grija de tine! Ai tot timpul din lume,la anul mergi la liceu,nu? O sa gasesti acolo pe cineva,nu te mai grabi chiar in halul acesta,o prietena nu este doar un ursulet de plus pe care sa-l iei in brate
noaptea cand te duci la culcare sau cand bati si tu la un meci de fotbal...
Gaseste-ti un hobby, apuca-te de un sport ceva (asa intalnesti persoane noi)
Zambeste, ai grija de tine si fii pozitiv orice s-ar intampla! (Aaa da, si iesi in lume ca sa intalnesti oameni noi...)
Daca stai in casa atunci nu prea poti sa intalnesti pe cineva, daca scrii pe acest site iarasi ai sanse de 1 la 1000 000 sa-ti raspunda o fata de varsta ta din Sibiu...
Ai rabdare, traieste-ti copilaria, o sa gasesti tu pe cineva pana la urma!
Succes!

-Blytz-

4 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Ia gandeste-te, prin cartier pe la tine, exista vreo fata care sa te placa, cum ar trebui sa arate fata care sa-ti placa, ce calitati ar trebui sa aiba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doar 15 ani. o să apară și fata pe care o cauți. răbdare că e timp.

| Xpressurself a răspuns:

Ce sa-ti fac daca esti asa de egoist ca nu ajunge nici o fata la nasul tau. bine ca iti plac alea din filme specifice care sunt cu cel putin 3 ani mai mari decat tine si la fel sunt multi ca tine si tot din acelasi motiv.
interesant ca mie imi plac asa multe ca nu mai stiu cu care sa stau de vorba pentru ca le iubesc pe toate si toate imi sunt dragi. iar tu nu reusesti sa vezi niciuna din cauza ca te-a orbit dorinta de a avea ceva perfect fara ca tu sa dai ceva la schimb.
la scoala nu este nici una, in cartier niciuna. ce bine este singur cuc cu scula in mana si sa te satisfaci pe ascuns sa nu stie nimeni.
ia du-te si vorbeste cu fetele si ai sa vezi ca cu cat le cunosti mai bine cu atat iti vor fi mai dragi indiferent de cum arata la fata. pentru ca trebuie sa si cunosti ce se ascunde in spatele mastilor reprezentate de un simplu chip uman care se schimba cu timpul oricum si nu ramane la fel. si la fel si corpul.
trebuie sa dai ca sa primesti. nu uita asta. sau mai clar ce dai aia primesti.
daca zambesti cuiva iti va zimbi inapoi. daca esti sobru nu iti va zambi nici o fata. si mai trebuie sa fii si realist pe deasupra, ca nu se va uita la tine o fata superba daca tu nu esti la fel. spune ce calitati ai ca sa atragi o fata. te-ai gandit vreodata ca pentru a fii apreciat trebuie sa ai ceva care sa poata fii apreciat? spune-mi pentru ce ar putea cei din jurul tau sa te aprecieze? cu ce te poti afirma tu in viata? esti un fotbalist foarte bun? esti printre cei mai buni la invatatura? esti un artist talentat?
cum ti-ai petrecut timpul pana acum? spune-mi ceva pentru care ai muncit zi de zi pana acum incat ai ajuns sa fii foarte bun?
depresia este pedeapsa lenesilor, a lasilor si a fricosilor.
succesul este rasplata celor harnici si muncitori, perseverenti si constiinciosi. si culmea ca cei mai buni spun ca cu cat muncesc mai mult si sunt mai performanti cu atat sunt mai fericiti si fac totul cu mai multa placere. oare sa fie intamplator?

https://www.youtube.com/watch?v=YIn3BYXMEPc

| WarriorCat a răspuns:

Cauti pe omegle.com