| BadAngel3 a întrebat:

Spuneti-mi niste faze comice de la scoala.

Răspuns Câştigător
| al9264 a răspuns:

Un coleg de doua tone a daramat usa de la clasa rezemandu-se de ea.
Un coleg mic de statura a dat cu capul de usa de la un dulap, si ca sa se razbune, a dat din nou cu capul, dar ca sa o rupa.
Eu ma intindeam pe catedra (in pauza) si un musculos din clasa a luat catedra cu mine si m-a plimbat pe holuri
O colega a venit la scoala cu un castron cu salata in brate ca sa manance pana sa inceapa orele.
Un grasun din clasa era sa se darame si s-a agatat de vreo 10 jaluzele si le-a rupt pe toate (cand a cazut)
Un coleg si-a pus sa asculte ceva de Codrin Bradea in ora de engleza si a inceput sa fredoneze cu voce tare (Roberto te *** de te rupe)
2 colegi s-au batut pentru un biscuite
In ora de chimie o colega a zis ceva despre Maicăl Gexăn si proful a inceput sa planga din cauza nostalgiei
Un coleg masiv a dat sa iasa din clasa si a lovit-o in plin pe profa de bio care are cam 1, 60 (era sa o puna la pamant)
Un coleg a luat 2 la geografie pentru ca Dunarea trece prin Bucuresti. (clasa a 6-a)
In a 5-a am avut un coleg care a venit 3 zile la scoala. Si apoi nu a mai venit deloc.
Un coleg a venit cu un prezervativ la scoala si l-a bagat pe nas, apoi l-a scos pe gura (câh). Apoi, alt coleg (care nu stia ca s-a intamplat asta) a umflat prezervativul ca pe un balon (in ora de religie) si a pocnit ca o dinamita
Profa de religie a intrebat ce este virtutea, iar un coleg a zis ca e o strada
La ultima ora de istorie, vorbind de America, profa a intrebat care e prima doamna, iar acelasi coleg a zis ''Eva''
Un coleg s-a tuns chel pentru ca cineva i-a pus o ciunga in par (iar el a observat dupa o zi)
La geografie, un coleg a zis ca fierul creste in copaci
Un coleg a cerut sa mearga la baie pentru ca ii era greata si cand a iesit pe usa a vomitat pe hol si un tampit din clasa i-a zis ''vezi sa nu vomiti''
30 de colegi din scoala se bateau cu baloane cu apa intr-o pauza in curte si un tampit a aruncat un balon pe geam in scoala pe hol pe unde trecea domnul director
2 colegi se certau. Unul i-a luat celuilalt o bancnota de 10 lei din ghiozdan si a aruncat-o la gunoi, si chiar atunci femeia de serviciu a venit si a varsat ce era in cos intr-un sac menajer, iar pagubitul s-a dus dupa ea, i-a rupt sacul cu gunoaie in el si a scotocit dupa banii lui (in mijlocul holului)
Pentru ca nu avea net acasa, un coleg a intrat prin efractie in laboratorul de informatica al scolii sa raspunda la o intrebare de pe TPU postata de BadAngel3. Stai, eu sunt ala. Nu m-a prins nimeni un sfert de ora trololol

| BadAngel3 explică (pentru al9264):

Epica faza cu prezervativul... *_*

| al9264 a răspuns (pentru BadAngel3):

Stai ca mai stiu:
O colega a realizat ca si-a luat hamsterul la scoala accidental
In primul semestru, un coleg a ascuns o cutie cu cutii cu lapte (20 bucati) si una cu cornuri intr-un dulap. Apoi a uitat de ele si in al doilea semestru s-a mutat. Le-am descoperit abia in toamna acelui an. Imagineaza-ti cornuri atat de vechi incat a iesit (ceva ca un fel de) fum din ele cand l-au deschis colegii. A ramas o urma neagra pe perete cand alt coleg a aruncat cornul in prostie. Nu mai zic de lapte. Am pitit si eu lapte odata. Si e inca acolo... happy
Aveam un brad montabil de plastic si colegii l-au montat in noiembrie. Un prost il vede impodobit langa tabla si zice ''MIsto brad, cine a pus condimentele?''
La franceza profa ne-a intrebat ce inseamna ''souvenir'' (tu poate iti dai seama). Un alt prost a zis ''a suvenira''
Un coleg a facut ice bucket challenge cu apa pentru bureti (no ice, no mind) si a zis ca e original
n coleg a facut juju intr-o sticla, a turnat-o in apa pentru bureti, a adaugat 3 rezerve de stilou si o creta pisata si a aruncat amenstecul pe tabla inaintea orei de chimie, unde aveam un profesor horror. Cum a mirosit ora aia...
Un coleg a luat bataie pentru ca nu stia cine erau cei 200 de fotbalisti despre care a fost intrebat de un coleg microbist
O profa i-a dat unui coleg 3 si cand a plecat din clasa in pauza si-a uitat pixul pe catedra. Colegul acela a inceput sa o blesteme in pragul usii cu fata spre clasa, fara sa isi dea seama ca profa care se intorsese pentru pix era in spatele sau.
Un coleg de 2 tone a daramat un dulap de 2 metri in ora de geografie
incercand sa agate harta de coltul dulapului.
O icoana aveam si noi in clasa si 2 prosti au aruncat-o pe geam si au inlocuit-o cu un tablou cu Becali. N-a observat nimeni pana acum.
Un tablou cu stema Romaniei aveam si noi si au spart-o colegii cu mingea de fotbal. Am inlocuit-o cu un ceas. Aceeasi soarta...
2 corigenti au petrecut penultima zi din penultimul semestru jucand carti (5 ore)
Pentru a lua 10 la muzica, trebuia sa mergem la opera sad Un coleg a fost la Anna Karenina si Evgheni Oneghin. Profa l-a intrebat ce stia, colegul a zis la amandoua doar ca s-au petrecut de mult in Rusia. A luat 7 si 8.
Nu mai stiu altceva acum. Funda?

6 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Go to school they said
it will be fun they said

_l_

| Suck a răspuns:

O data mi-am facut tema.

| notefree a răspuns:

Ascultam muzica in ore si un profesor mia rup castile si nu erau din alea ieftine

O data eu si un coleg neam cumparat o paine un carnat niște mici(gata facuti ) si ne-am pus pe mancat vine diriginta si arunca totul la gunoihappy

De 1 aprilie ne-am gandit sa luam bomboane din alea colorate sa le luam pe alea albastre si sa zicem cai viagra am pus intro sticla de apa si i-am dat la un profesor sa dea aproape ca era sa mergem la director.

| AdrianPanaintescu a răspuns:

Un coleg cere voie la baie. Profa il lasă si cand să iasă afară ii zice "După ce vi te intreb"
La care el zice „Din ce-am facut la baie?"