| Barabulafaradarsaupoate a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste faze comice vi s-au intamplat voua big grin!

Răspuns Câştigător
| Biankka a răspuns:

Pai majoritatea fazelor comice mi s-au intamplat din cauza incredibilei mele neatentii:

-Am luat o sticla de Coca Cola la 2, 5 l si in timp ce veneam acasa mi-a alunecat mana si sticla s-a rostogolit in aer, a cazut in capul meu, m-a lovit, iar apoi a cazut jos si s-a spart.Ca sa pot sa mai salvez ceva,am dus sticla acasa ca pe un bebelus nou-nascut laughing

-Am primit un Buzz pe mess,iar eu fiind in alta camera am fugit sa vad de la cine e,m-am impiedicat si am venit cu umarul in geamul usii camerei mele,care logic s-a spart(dar logic ca am pus vina pe sora mea)

-La olimpiada de limba romana(faza judeteana) mi-am uitat carnetul de elev in banca si mi-am dat seama ca l-am uitat cand am vrut sa merg acasa.M-am dus sa imi iau carnetul cu o fata asa de bleaga!

-Nu iesea ketchup-ul si m-am uitat in recipient,l-am strans si m-a improscat cu ketchup.

-Am imbracat-o pe verisoara mea intr-un costum de dinozaur si noaptea am pus-o sa o sperie pe bunica(am fost in vacanta pe la ea) devil

-Deoarece mami nu vroia sa-mi cumpere ceva am profitat de faptul ca sunt total AFOANA si am cantat Twinkle Twinkle Little Star cu cea mai pitigaiata voce posibila.(precizez ca pana la urma am primit ce vroiam,asta fiind acum catinva ani,cand eram mai mica,asta dupa ce toti oamenii din jur se uitau asa de ciudat la mine, incat, intimidata fiind, am scos limba la ei)

Cam atat! Acum ca ma gandesc, am avut parte de ceva faze comice in viata asta!

2 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

Iti spun una trista. Am intrat pe TPU si am vazut cum cineva a postat o intrebare la categoria gresita. Se simte careva, poate cel care a postat intrebarea?

| Hermaniona a răspuns:

Pai.s-a intamplat cu profesorul de istorie(mici gafe)
uite cateva replici:
-respectati cadavrele didactice!
-avem 2 colege foarte slabe care se ciupeau si le-a zis"uitati bai..doi scheleti scheleti se trag de piele
-stava-r in gat ca mie nu-mi dati

si multe de acestea