| anonima676564 a întrebat:

Vreau povesti cu fantome, care sa te sperie in ultimul hal, cea mai horror primeste funda.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Intr-o zi de iarna…prin decembrie…o femeie care era in anul I de facultate, isi cauta un apartament in care sa stea cu chirie. A cautat tot felul de anunturi in ziar dar nimic….
Intro dimineata pe la ora 9 a.m. si-a cumparat un ziar local unde scria :,, Cautam chirias … apartament cu 3 camere…" fetei i s-a parut foarte interesant si in acelasi timp ciudat deoarece era foarte ieftin…dar a acceptat sa mearga sa il viziteze deoarece nu strica.
Cand a ajuns acolo proprietarul apartamentului era foarte fericit ca si-a gasit un chirias…atat de naiv ca Liliana(fata cu pricina). Cand a intrat a sirti o prezenta stranie dar nu i-a dat atentie deoarece apartamentul era mirific si intr-o stare foarte buna si nu ii venea sa creada ca a gasit un loc atat de bun si la un pret foarte mic.
Dupa semnarea actelor ea este decisa sa se mute acolo in timpul facultatii…ciudat este faptul ca de cate ori o intrebau vecinii :,, Unde te-ai mutat?", ea raspunzand cu o mandrie inocenta :,, In apartamentul 666".De fiecare data vecinii erau uimiti de locul pe care fata il inchiriase… au incercat sa iii explice ca acel apartament a apartinut unei persoane foarte sadice care s-a spanzurat si de atunci nimeni nu a rezistat mai mult de 6 zile in acel apartament…acea entitate stranie facea totul strict legat de numarul 6…fetei nu i-a pasat de ce spune lumea, dar avea sa experimenteze pe pielea ei toate aceste crude adevaruri…
Pe data de 6 decembrie, seara, fata se baga in pat…era ora 11:06…nu a putut adormi deoarece avea o presimtire foarte stranie inauntrul ei…asa ca a mers sa-si faca o cafea pe la 11:50…
Exact la ora 12:06 cand femeia se uita la televizor…ea fiind pasionata de filmele de groaza…se aude un palid batut in usa…din ce in ce mai tare…. bineinteles ca persoana batea de 6 ori.
Liliana se uita pe vizor si constata o privire inocenta de femeie…cu varsta intre 20 si 30 de ani…foarte alba si cu ochii rosii. Nu se sperie deoarece persoana pare a avea nevoie de ajutor…nicidecumnu parea vreo spargatoare…asa ca ii deschide usa si ii spune :,, Te pota juta cu ceva?" … femeia devine din ce in ce mai agitata si are o privire din ce in ce mai bizara…,, Intra te rog!" ii spune victima pradatorului nestiind ce o asteapta…
-Te rog sa ma scuzi, sunt Dana si am venit sa-mi iau studiile pentru facultate…cand m-am mutata m uitat sa le iau deoarece a fost o mutare foarte in graba.
-Totusi am auzit ca in acest apartament a locuit o fata care am inteles ca era foarte sadica si a omorat o persoana in aceasta casa. Este adevarat?
Bineinteles ca pradatorul nu isi recunoaste niciodata faptele deci ii raspunde:
- Nu este adevarat…sunt numai povesti care nu isi au rostul(devenind din ce in ce mai agitata)
Discutia se sfarseste pe la ora 01:06 dimineata asa ca presupusa Diana pleaca spunandu-i ca i-a parut bine de cunostiinta…. numai ca de atunci apare in fiecare seara exact la aceeasi ora si spune ca isi tot uita studiile la ea…
Fata nu vroia sa o jigneasca asa ca accepta vizita Danei fie ca vroia fie can u..pana cand s-a saturat sa tot stea treaza pana la ora 1…desi i se parea foarte ciudat faptul ca facea totul in numar de 6 si a intrat la banuieli…
Intr-o dimineata a dat de administrator care a incercat sa ii explice ca acea fata este moarta si can u are cum sa vina la ea deoarece a murit acum 6 ani de zile…
- Domnule, eu nu sunt nebuna si stiu ce am vazut. Daca nu ma credeti v-as ruga sa veniti diseara de la ora 12:06 la mine sa va arat can u am halucinatii si nici nu sunt nebuna deoarece studiez la facultatea de psicologie…
- Cum spuneti dumneavoastra..eu am sa vin…de la fiecare persoana care a locuit in acel apartament am primit plangeri…pana cand acele persoane au murit.
A venit si seara si fata isi asteapta,, prietena" sa vina…numai ca in acea seara Dana vine mult mai schimbata…are o privire foarte sadica…ca si cu mar vrea sa te omoare pel oc…ochii mai rosii si mai plini de manie ca niciodata…si fata alba ca zapada…dar nu cea din povesti … cea parca desprinsa fin filmele horror…
Liliana o intreaba pe fata de ce arata asa…dar nu primeste niciun raspuns…in acea seara Dana era foarte tacuta si suparata pe ceva. Tot repeta cuvintele :,, Nu vreau sa fac asta…vreau ca cineva sa ma salveze!"
Precum o gazda politicoasa…incearca sa ii ofere o tigara.
-Nu multumesc..nu vreau…fumam si eu inainte dar m-am lasat pentru can u imi face bine la piele…am anumite arsuri.
-Nici macar o gura de cafea? Stiu ca e tarziu dar nu am altceva cu care sa te servesc…
-Bine eu o sa iau si tigara si cafea…dar sa stii ca o sa ma schimb si o sa imi apara o reactie alergica pe fata…
Fata crezu ca Dana glumeste numai ca s-a inselat…dupa ce a tras 6 fumuri de tigara si dupa ce a baut 6 guri din cafea fata incede sa i se schimbe si sa aiba trasaturi diabolice ca de demon…
- Ce ti se intampla?! ...intreaba Liliana speriata cu ochii larg deschisi…
Demonul ii raspunde
-Vezi? Proasto! E numai vina ta! Am vrut sa te avertizez …am vrut sa ma salvezi! Daca tu nu asculti poate ai sa asculti de cealalta latura a mea!
Dintr-o data demonul incepe sa o stranga pe fata de gat pana la sangerare si cu o privire dezgustatoare ii spune ca va muri in 6 chinuri groaznice: prima oara ii va taia 6 degete de la mana…a doua oara o va injunghia de 6 ori in picioare…a treia oara ii va smulge tot parul din cap pana la ultimul fir…a patra oara ii va taia buzele in 6 parti…a cincea oara ii va rupe ambele brate numai sa o vada cum sufera pana aproape de moarte…si in ultimul rand o va privi cu un amuzament desavarsit cum moare chinuindu-se de moarte…toate acestea sunt gandurile unei fantome sadice fara mila care nu poate trece de partea cealalta deoarece ii place iadul si tot ce ii ofera el…
Toate aceste lucruri au fost tragica imagine a mortii Lilianei…o fata in varsta de numai 20 de ani…
Fantoma inca mai face victime intr-un apartament din Pitesti…toate aceste lucruri fiind spuse din jurnalul fetei care cu o minte bolnava a fost pusa sa isi scrie in jurnal chiar si pe,, patul mortii" numai pentru a-si imagina satisfactia de a vedea o victima scriindu.si sfarsitul…

| Jakoban a răspuns:

Amu vrei potvești cu fantome.
Uită-te la mine-n ochii si o sa vezi toate ororile pământului