| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ca esti mare sau pitic
Doar un lucru am sa-ti zic
Cine stie a citi
Multe lucruri va-ntalni
De la stele pan' la soare
Multe lucruri uimitoare
De la soare pan'la luna
Cartea multe o sa-i spuna
Iarna vara cum va trece
Cititorul va-ntelege...
Ca esti mare sau pitic
Doar un lucru vreau sa-ti zic
Nu-ti ascunde cartea-n cusca
Si citeste-o ca nu musca
Cine azi citeste carte
Va avea noroc si parte
Si de n-a avea noroc
Mintea nu-i va sta in loc

Intrebarea mea e buna
cate carti cititi pe luna?

Pe bune, cate carti cititi pe luna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe luna cam nici una,nu pot s-o ajung cu mana,dar lunar citesc mai frate, cate-n mintea mea incape, carti ziare si reviste, serioase si mai triste, si umoru-mi place tare, ti-am raspuns la intrebare?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe an poate...

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu prea citesc carti dar citesc din manualele scolare lectiile pe care trebuie sa le invat dar mai mult citesc din notitele din caiet.
Recent am luat o carte de bune maniere care mi se pare interesanta gasesti multe acolo sunt abia la inceput.

| Devilgrim a răspuns:

De stii ceva carti gen : actiune, fantastice, romantice si putina comedie, daca nu sunt bune doar alea 3.