| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carti mai cititi? Care e cartea care te-a impresionat foarte?

Răspuns Câştigător
| EşanuPaulaAndreea a răspuns:

1. Silance of the Lambs, Hannibal şi cartea în care se povesteşte despre copilăria acestuia, nu mai ştiu exact cum se numea. -Thomas Harris
2. Before I Go to Sleep, S. J. Watson
3. Eve, Anna Carey
4. The Lying Game, Sara Shepard
5. 44 Charles Street, Danielle Steel
6. The Return, Håkan Nesser
7. The Sweetness at the Bottom of the Pie, Alan Bradley
8. Suge-o, Ramona. -Andrei Ciobanu laughing
Toate au fost minunate, vi le recomand.
*Nu este o ordine, ci doar cum mi le-am amintit.*

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Codurile, că ele mă impresionează!
Pa, pa.

| Pricked a răspuns:

Morometii.
Nu stiu de ce, dar m-a captivat "Sa ucizi o pasare cantatoare".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a impresionat cel mai tare cartea "Eine Tüte Grüner Wind". E pe Germana.

Răspuns utilizator avertizat
| kyliejenner a răspuns:

Marele Gatsby

| rapp2020 a răspuns:

Aurul spartanilor e o carte modera si captivanta

| Furti a răspuns:

"Fluturi" de Irina Binder,
"Mizerabilii" de Victor Hugo,
"Crima si pedeapsa" de Dostoievski,
"Maini inzestrate" de Ben Carson,
"Rosu si Negru" de Stendhal.

Astea mi-au placut cel mai mult pana acum. Dintre toate imi place cel mai mult "Mizerabilii" iar in prezent citesc "Anna Karenina" de Lev Tolstoi.

| 000M1ha3la a răspuns:

Seria Crossfire de Sylvia Day.E pur si simplu geniala.In prezent sunt 3 carti, urmatoarea va aparea in noiembrie si ultima, a 5-a probabil la anul.

| Ancuta_Gagea_1983 a răspuns:

Jurnalul vampirilor si tabara merita citite

| FaithAI a răspuns:

Alchimistul( de Paulo Coelho): O poveste frumoasa si magica cu un subanteles si sfarsit pretios.