| вυттєяƒℓу a întrebat:

Care a fost cea mai amuzanta intamplare din viata ta?
Ce lucruri amuzante vi s-au intamplat in aceasta saptamana de scoala?
Ce parere aveti despre profesori? laughing
Cele mai amuzante faze primesc funditawinking

9 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

Într-o oră de engleză am făcut un joc: noi să ne gândim la un adverb (incet, repede, etc, bineînţeles în limba engleză spuneam) şi ea în timp ce noi ne gândeam ea stătea afară şi după ce am terminat am chemat-o înăuntru şi ea ne punea să facem nişte acţiuni şi noi am făcut acele acţiuni încet laughing. Ea prima dată ne pune să ne ridicăm, noi ne-am ridicat înceeeet, apoi ne pune să cântăm imnul naţional al României. Când am auzit asta, toţi am bufnit în râs dar am cântat (încetlaughing) şi face ea la sfârşit "bine, bine, ştiam eu vroiam să mă amuz laughing".
Şi tot la acelaşi joc, era o colegă afară în timp ce noi ne gândeam la un adverb şi acela a fost "sinucidere" şi face profa o glumă, zice ea "taie-te cu mine" rolling on the floor (şi gesticula în acelaşi timp) laughing.
În rest, mai sunt faze amuzante o grămadă laughingbig grin, dar acum nu mi le amintescblushing.

| pwp a răspuns:

Rad de toti profesorii...de fetele lor, de tot ce zic...mai putin la chimie, ne e frica de profesor.

| Andutsaa a răspuns:

Vai ce ma bucur ca ai pus intrebarea asta:X.Deci:

Lucruri amuzante? pai mereu am facut cate ceva, de exemplu` azi a fost ziua unei colege si la prima ora i-am cantat (cine avea chef de cantat la ora 8?thinking ) si cand terminam zice dirigu` "Asta`i coru` lesinatilor de`a 8-a!"rolling on the floor

Despre profesori? Pai:

Profa de bio ma speriee :O se uita O_o (cu un ochi la oale si unu la sarmalelaughing, adica cu unu` la mine si cu unu`la colega mea de bancalaughing ) Nu stiu cand se uita la mine si cand la ea :-s laughing

Profa de sport ne maltrateazalaughing...am febra musculara, ma doare o parte a posteriorului, datorita faptului ca am cazut pe scari rolling on the floor

Profa de muzica ne zice "spuneti-mi cum va cheama ca pana plec uit"rolling on the floor

Profa de engleza e cea mai tare profa din scoala laughing ii zice unu`i coleg "Sa`ti fie rusine daca te`ai gandit la ce m`am gandit eu"rolling on the floor

Dirigu ne face complimente de genu` "cretinilor"laughing

Profa de mate foloseste prea des cuvantu` "deci"laughing si ma bufneste rasu` cand o aud blushing

Profu` de tehno ne incurajaza la bataie "Bai, bate`l in liniste!"rolling on the floor

Profa de religie ne zice "caluti"rolling on the floor

Profa de chimie e grasuta da` draguta laughing

Numele profesoarei de opt. imi aduce aminte de pizza blushing

De la profa de fizica mai invata cate un cuvant noi in fiecare luni si miercuri laughing...sau ne ameninta ca ne lasa corigentilaughing

Profa de romana nu ne stie numele dupa 4 ani laughing, cand scrie la tabla se indoaie toatalaughing

Cred ca am zis despre cei mai amuzanti sa le spun asa laughing dintre profesori laughing... te-am pupat:*!

| Andutsaa a răspuns:

Opaa I don't want to see scuze pentru greselilaughingse vede ca n`am avut romana azilaughing... obosealabatting eyelashes intelegeti voi oricum:*

| mary a răspuns:

Hmm... la ora de sport (mai bine spus armata) profu' ne-a facut cretini. iar apoi ne-a intrebat daca mai vrem sa ne mai laude.

la fizica (cea mai amuzanta ora dar si cea mai tampita in sensul ca riscam sa ramanem corijenti) radem de profu din orice. joi am avut ora si ii iesea cureaua prin sacou ca o... (scuze)

la ora de mate profa are fata de capra. noi ii mai zicem si smeagole (lord of the rings). tot in ora asta a venit directorul adjunct care e si profu de fizica sa ne controleze la uniforme si avea o soseta de un fel una de un fel. dupa ce a plecat am izbucnit in ras. dar profa "mai voi radeti pana si de domnul director?" dar cand i-am spus de ce redeam a inceput si ea sa rada

| Crisstina a răspuns:

Proful de "studiul marfurilor alimentare" : fetelor! nu ati pus mana pe un ou? laughing

| Just a kid a răspuns:

Vai de capu meulaughing saptamana asta am ras de ma doare si acum burta cand imi amintesc
profa de ed antr e frt dura, am facut cu ea intra 8-a civica.si stiam ca e oleaca tacanita, si incepe s faca prezenta si deodata se opreste calma, se da pe spate, inchide catalogu si tipa"ASA ZICI TU PREZENT?" tremura tot saracu meu colegrolling on the floor toata clasa tremura, eu nu mai puteam de ras si nu stiam cum sa ma abtin sa nu ma asculte din prima zi
la sport profu ne extenueazalaughing azi gardienii si ingrijitorii se holbau la noi cum alergam ca oile in juru scolii.si cand ne-a pus sa invatam"tehnica startului" face"ati priceput?""da""e ati priceput pe dracu". sau face ca"lasa stai acolo ca nu te omoara"(venea o masina)"domn profesor da ma calca""nu calca, fte"straight face
la geografie neo pus sa scrien ce ne inspira"geografia politica" si toti scriau numa eu cu colegamea nu stiam ce sa scriem si normal ca nea busit rasu, si se preface colegamea ca scrie, si profu"nu scrieti nimic, sau hahaha". dupa vreo juma d ora intreaba"ce exporta Romania?"s eu de colo"rromi multibatting eyelashes"
profa de istorie o zis ca"sa nu ma mai asteptati pe hol, intrati in clasa, mai vorbiti cu colegu, mai datii un caiet in cap, da nu pe hol"
si mai multe orkm, misto laughing

| flamey a răspuns:

Noi avem o profa de mate foarte.foarte rea.si intr-o zi, saraca s-a impiedicat de punga de corn si lapte si a picat de pe piedestal. s-a ridic si a inceput:"De unde era sa stiu ca e ceva aici"
Alta buna:profa de tehno se enerveza rau pe noi si da cu pumnul in catedra... odata i-am scos cateva surubele din catedra.cand a adat cu pumnul in catedra. BUF! toata catedra la picioarele ei.laughinglaughinglaughingsaraca. a avut o sperietura bine-meritata.laughinglaughing
Scuze ca inreb:
fundita?

| RoxanaFrumusik a răspuns:

O data cand am fost in 2009 in Italia cu un turist de al pensiunii mamei mele m-am imbatat. turistul avea 2 copii[o fata si un baiat] si a venit si sora mea mai mare de 21 de ani...si cand am ajuns in Italia tosti s-au pus la baut zic si eu dati-mi si mie si imi pune un pahar de tuica.si sora mea nu a mai putut bea si am baut portia ei si fata turistului nu a putut bea nici ea si l-am baut si pagarul ala mai dupa vreo ora vine cu wiski si bem toti de ala si mai ales ca am baut 2 pahare de ale pline si dupa ce s-a terminat wisky a adus bere eu am baut o bere si sora mea nu a putut sa bea si am bauto si pe a ei dupa aia am ametit si am zis sa ma duca cineva in camera sa ma uit la desene si m-a dus marina[fata turistului] si mi-a dat sa ma uit la desene si era un fel de comedie dar era in italiana si era naspa si am zis sa ma duc inapoi la ei dar cand am ajuns in sufragerie am picat jos laughing