| Rechin a întrebat:

Care credeti ca este cea mai amuzanta gluma din lume?

12 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Si daca ai afla care este...iti dai seama ca nu te-ai mai opri din ras. Nu exista cea mai amuzanta. Exista doar glume care prind diferit la fiecare om in parte.

| carminaburana43 a răspuns:

Cea pe care o traiesti tu si cea de care rizi cel mai tare.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu cred că s-a făcut un top, pentru că până la urmă fiecare are gusturile lui. Mie poate îmi place ţie nu. Baftă!

| Anduciu a răspuns:

N-am citit eu toate glumele din lume, dar versurile astea mi-au ramas in minte si mereu rad cand mi le amintesc[imi plac foarte mult bancurile seci]:
Foaie verde loboda,
Pasare ca porcu' nu-i
Canta troaca de rasuna
Ar zbura, da' n-are cioc.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Cel mai tare banc: Traian Basescu si Emil Boc iubesc Romaniaa! laughing
Gbu :]

| Bondarel99 a răspuns:

Nu stiu care este cea mai amuzanta gluma din lume dar stiu care este cel mai amuzant banc din lume potrivit unui sondaj organizat de revista Reader's Digest în rândul cititorilor ei din lumea întreagă

Uite:

Orăşeanul, îmbrăcat în costum şi purtând cravată, îşi încarcă arma, o pune la ochi, trage şi împuşcă un fazan care cade în curtea unui fermier. Orăşeanul se apropie de fermă, cu vădita intenţie de a-şi recupera prada, însă nimereşte peste un ţăran arţăgos.

"Vânatul a căzut în ferma mea! Este al meu!", strigă fermierul. Însă orăşeanul nu se lasă mai prejos: "Dar eu l-am împuşcat! Daţi-mi-l înapoi!", răspunde el. "Prea bine, atunci. Dacă vrei să îţi iei înapoi fazanul, va trebui să jucăm «ţărăneasca»", a continuat ţăranul. "Ce e asta?", întreabă orăşeanul. "Ei bine, îţi voi da un şut între picioare, iar apoi va fi rândul tău să îmi tragi un şut. Acela care va ţipa mai puţin va câştiga fazanul", explică ţăranul. Orăşeanul acceptă şi ia poziţia necesară. Ţăranul îşi ia elan şi îi trage un şut năprasnic între picioare. Vânătorul se prăbuşeşte şi se zbate de durere. După 20 de minute, el reuşeşte cu greu să se ridice în picioare, sperând să îşi ia revanşa, însă ţăranul îl opreşte spunându-i: "Gata, ai câştigat. Renunţ. Poţi să îţi iei fazanul".

Dar dupa mine cel mai tare banc din lume e asta

Un tip isi cumpara o masina noua, ajunge acasa si o parcheaza in fata blocului.
Precaut, lasa in geam un anunt, pe care pe care scrie:
? Aviz hotilor de masini. Nu spargeti, nu am casetofon, CD player sau Mp3 player?
A doua zi, ca tot omul, se trezeste sa mearga la munca.
In locul in care a parcat masina gaseste o caramida si sub ea un bilet:
? Lasa ca-i punem noi!?

| Maximus a răspuns:

Bancuri in care auzim ca vom trai mai bine in Romania si... A fost un an bun pentru Romania!

| ank a răspuns:

Cel mai prost om de pe Pamant.
care o fi ala nu stiuthinking
dar e cea mai buna glumahee hee
garantez!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea si eu sa-ti raspund. Am auzit mule glume la viata mea dar nici una nu sar cmpara cu una un film de comedie. Nu stiu daca il sti ''HOME ALONE,, E super fain eu til recomand.

| ISQ a răspuns:

Cea mai buna gluma facuta vreo data e : SUGEO

| TheSymplu a răspuns:

Ca te-ai nascut in Romania

| adyeu100 a răspuns:

De unde crezi tu ca stim noi care este cea mai amuzanta gluma din lume? Mie imi plac bancurile seci. Uite cateva:
1.Era odata o lebada. Una pe mal si una pe apa.
2. Bula si Strula mancand:
-Strula, tie nu-ti plac ardeii de nici o culoare?
-Nu, nici galbeni, nici rosi, nici verzi!
3.intrebare:care e diferenta dintre o girafa si...
raspuns:girafa are gatul lung pe cand
4.I:cand vezi o blonda desteapta?
R:ieri
5.Pe strada se jucau doi copii: pe unul il chema Ion si pe celalalt il chema maica-sa
6.Un tip plin de gauri merge pe o strada.
La un moment dat se impiedica si o gaura cade pe jos.
Mirat, tipul se apleaca sa o ridice si cade si el in ea.
7.-Domnisoara, sinteti pesimista?
-Nu, croitoreasa.
8.ERAU PE O MASA DOUA BILE. LA UN CUTREMUR CAZURA. UNA FACE BANG-BANG SI CEALALTA FACE BANG-BANG-BANG. DE CE? UNA ERA BILA IAR CEALALTA ERA TRILA.
9.DOI COPII NUMARAU O BILA
10.la usa:
"cioc, cioc"
dinauntru:"cine e?"
raspuns:"eu"
intrebare:"EU?"
11.Doi pesti se trag de urechi
Doi chei sa trag de par