| JustMusic a întrebat:

Care e cel mai amuzant lucru spus de un profesor la clasa sau de un coleg la ascultare?

11 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Cicaa profa noastra de tehno : Pet-urile pe care le beti voi oh go on

Sau un coleg : Lupta de la Termopile a fost intreee spartani si turci

Asta a fost la chimie :
Profa :Bai, xulescu, unde iti e lectia? waiting
X : Doamna, o am scrisa pe o foaie, o transcriu?
Profa : Sa ti-o bagi undeva laughing

La geografie : Romania se afla in Nordul Europei rolling on the floor

Cam atatea pentru acum, restul nu mi le amintesc

| Mihaita23 a răspuns:

Ca pamantul are forma ovala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea îmi aduc aminte de foarte multe, dar totuşi, sunt unele pe care nu le voi uita vreodată:

" Dunărea străbate 4 ţări şi 10 capitale. "
" Judeţul X este compus din 80 de sate printre care şi reşedinţa de judeţ, municipiul X. "
" Metroul este o reţea de electricitate. "
" România este o ţară carpato-danubiano-pontică deoarece mulţi hoţi fură hărţi din magazine. "
" Vlad Ţepeş a mutat capitala la Bucureşti pentru că acolo avea la dispoziţie mai multe ţepe. "

Astea au fost pentru mine cele mai amuzante, ţinând cont şi de contextul în care au fost spuse.

| Okami23 a răspuns:

La latina o traducere si unu traduce Cezar era portar la Roma, sau profu de istorie la o teza: fetelor ce dimensiuni trebuie sa aiba baiatul perfect? raspunsul 21, 42, 85.
explicatia- 85 de ani, 21 milioane de euro in banca, 42 de boli sau zile pana la moarte, nu mai stiu. clasa era aproape pe jos

| vampir004 a răspuns:

La un coleg e cand spune: am uitat sa invatlaughing

| DianaIsHere123 a răspuns:

Aveam ora de engleza si un coleg de-a meu a citit cuvantul cooker cacar.

| amiX a răspuns:

Nu sunt atenta la ce se zice prin calsa nici cand ne da teme

| мαяιηα a răspuns:

Dna de info si istericalele ei: " Sunteti clasa cu cei mai idioti copii. Terminati cu galagia asta infernala! Nu va mai suport!"(si tipa de'ti venea sa-ti iei campii pe usa afar')

| JustMusic explică (pentru мαяιηα):

Am si eu specimene de genu la clasa.

| AsuIepurasulDePlus a răspuns:

Clar ca CEA mai MARE perla zisa de un coleg a fost ca unirea a fost infaptuita de ion creanga

| JessicaJ a răspuns:

A ascultat un coleg din CarpatiI Occidentalii si ala a spus ca se afla pe lanaga Constanta p' acolo laughing rolling on the floor Si apoi l-a intrebat profu de geografie : Auzi ma da care-i capitala Austriei?
Si ala a zis Germania laughing Mi-au dat si lacrimile mie :]]]