| Do_3377 a întrebat:

Care este materia voastra preferata si de ce? Cel mai interesant motiv primeste funda!

Răspuns Câştigător
| xXBernaXx a răspuns:

Desenul.big grin Pentru ca am talent si vreau sa merg la liceul de arte, si in plus este cea mai faina o ra toata lumea rade si toata lumea face ce vrea.In timpul orei cand profa nu-i atenta punem muzica.Si stiu ca intr-o zi am pus Dan Balan Justify Sex.Si un coleg o inceput sa cante si deodata toti au tacut si el canta si se auzea: Sex. wil be...Sex... laughing Si profa lo intrebat tu numa cuvantu asta l-ai putut invata din melodia asta?laughing Concluzia este ca ora de desen este cea mai tare:X:X Funda?

13 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Pauza.laughingAm numai 10 si profa numita "Doamna aer de pe hol" e foarte buna.Nu ne da teme.Deci in concluzie, pauza.laughing

| cristi202 a răspuns:

Matematica. Fizica (in special mecanica). Desenul. Geografia.

| pitikaaa a răspuns:

Hmmm...istoria...pentru ca facem cu dirigu` care e cel mai bun prof din sclove struck
Si ne asculta numai cand vrem noi...de craciun ne da la fiecare cate un 10 drept cadoulove struck
In ore ascultam muzica, radem, vorbim, ne jucamlove struck
A ta care este?

| pwp a răspuns:

Istoria (doar cea a romanilor) imi place pentru ca este interesanta, o inteleg si e frumoasa!
si profesoara e super-draguta! e singura care ne intelege! suntem de varste apropiate happy

| Betty a răspuns:

Hmmm...conduce detasat literatura love struck
e o ora in care invati sa te exprimi love struck
imi place sa fac comentarii...si sa comentezhee hee
vorbim numai in metafore... uneori e chiar comiclaughing
nu stiu daca ai vazut vreodata emisiunea aia de pe b1 Codul lui Oreste... ei bine cam asa arata la noi o ora de literaturalaughing
uneori ma mai plictisec, nu am chef sau pur si simplu ma gandesc in alta parte...si cand ma trezesc si incerc sa fiu si eu atenta la ora imi vine sa rad...numai discutii filosoficelaughing daca nu esti atent de la inceput apoi te simti picat ca din lunalaughing, asa, cam ca la ora de mate sau fizicalaughing
dar per ansamblu e chiar placutlove struck e o ora relaxanta love struck love struck love struck

| User a răspuns:

Religie, pentru ca am ultima ora si nu stau.

| Andutsaa a răspuns:

Pai mie imi place istoriabig grin mi-a placut mereu:X nu stiu de celaughing si desenu` imi place pentru ca am talentbig grin

Tie?:*

| Nicolelenaa a răspuns:

Desen ca avem un prof tare aiurit. laughing
Cica e artist. laughing
Are o coada de cal, e negru laughing si e plin de inele si piercing-uri (nu stiu daca am scris bine) laughing
Ne alinta asa: Dragii mei puradei! rolling on the floor

Ma razgandesc. Materia mea preferat e sportul si iti spun niste faze tari ca sa te convingi de ce.
La o ora o colega nu stia sa se dea peste cap.
Si ii zice profu: O sa ajungi la liceu si o sa te intrebe profesorii de acolo "Cine e dobitocu care nu a stiut sa te invete?"
Colega mea zice: Domnu' Alin (asa il cheama pe prof) rolling on the floor

Cand nu avem chef de ora facem spectacol.
Profu cu un coleg si cu o colega fac show. laughing
Ii imita pe Dorel si Mirel
Profu il imita pe Dorel ca face bine faza cu " nu stiu" laughing
si colegu il imita pe Mirel ptc. asa il cheama laughing
Si colega ii intreaba.
La ora noastra de sport e bestial
Odata trebuia nu stiu cum sa ne dam peste cap si eu am zis ca nu fac ptc. nu stiu.
Mia zis sa trec acolo.
Am mers la saltea. M-a invatat profu pozitia (capu jos, fundu sis) laughing si cand sa ma dau o colega zice: chiloteii rosi sa nu te deoache profu ( a auzit toata lumea ) mi se vedeau chiloteii big grin
Si zice profu: Treci acolo ca nu mi se scoala daca iti vad tie chilotii, am nevasta acasa! Faza asta a fost bestiala laughing

Sper ca iti plac. happy

| Anduciu a răspuns:

Desenul.Pentru ca nu desenam aproape niciodata, pentru ca ma asez mereu langa cine vreau, pentru ca profu' e simpatic, pentru ca putem sa radem ca tampitii.

| HeartBeat_5869 a răspuns:

Pot spune ca Limba Romana.
De ce? Pentru ca o consider o materie interesanta, cultitativa si ma atrage intr-un mod anume.

Pa-pa.

| Anapoda a răspuns:

Muzicalaughing ca nu fachee hee sincera sa fiu nu prea imi place o materie asa in intregime, sa o ador, de fapt majoritatea nu imi plac, depinde si de profi, unii parce sunt facuti pentru a fii profesori, invat doar de dragul lorbig grinbig grin
Dar sa revin la intrebarea tatongue, imi place Romana, dar doar partea literara, gramatica nu o inteleg delocsad si avem o profa superbawinking ador sa scriu compuneri si sa compun poezii, pe langa faptul ca hobby-ul meu pe langa multe altele este cititul...deci mi se pare logic sa-mi placa literaturahee hee
Aaa da! maine dau teza la Romana, abia astept! tineti-mi pumnii!winkingbig grinbig grin

| EuDelia a răspuns:

Hey, mie imi place recreatialaughing:X
Radem cu colegele pana facem pe noi si ne dor obrrajii:X

| Eyshan a răspuns:

Romana:stam si dormim
Mate:mancam
Chimie:40 de minute facem lectii de viata, 15 minute ne spune profa cum s-a facut profesor, si 5 minute lectia de chimie
Religie:profu vine rar la ora
Sport:plecam acasa
Franceza:numai franceza nu facem
Engleza:facem glume