| anonim_4396 a întrebat:

Care este materia voastra preferata de ce? cel mai explicit primeste funda

Răspuns Câştigător
| LinaYoYoO a răspuns:

Materia mea preferata este romana big grin Imi place sa compun povesti sau sa argumentez, iar in ultimul an din scoala generala trebuie sa invatam la matematica si romana.pe asta se pune accent.deoarece vor fi materiile din care dam examene.

Gramatica in clasa a 8-a e mai grea fata de clasele mici big grin Se bazeaza pe impartirea in fraza si in porpozitie. Sa gasim rapoartele de coordonare si subordonare, sa gasim predicatele, si sa analizam.

Ca sa imi verific cunostiintele particip la diferite concursuri si olimpiade.merand la faza judeteana. E greu! dar merita. Daca nu ne pricepem la alte limbi atunci sa stim limba noastra [Romana], daca ai un profesor sau profesoara buna e usor de inteles, asta oferindu-ti sansa de a lua o nota mare la examen!

Sunt multe materii frumoase : Franceza, desenul, biologia, muzica si sportul [normal.cui nu`i place sportul :-s laughing]

Sper ca ti-a placut raspunsul meu big grin Frunda puppy dog eyes?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Engleza,pentru ca imi place limba asta si vreau sa o invat aproape de perfectiune.

| Skat3r a răspuns:

Pai sa vedem materia mea prefeferata este.Ed. fizica pentru. ca de multe ori profa nu vine si facem ce vrem...si in al doilea rand iau numai 10 laughing + ca sunt buna la sportlaughingrolling on the floor:*... si cam atat

| Alina_9592 a răspuns:

Materia mea preferata este romana
am mai multe motive:
-imi place mult comunicarea
-imi place sa ma exprim
-imi place sa acult foarte multe compuneri si eseuri interesante
-imi plac mult expresiile frumoase
-folosesc mai mereu elemente de infrumusetare a vorbirii
-imi plac mult de tot poeziile
-basmele sunt interesante si atractive
cam atathappy

| AndreeaSakura a răspuns:

Am mai multe materii preferate:biologia, geografia si istoria.De ce? Imi place sa studiez oamenii,animalele, plantele, natura...
Mi se pare fascinant!

| LinaYoYoO a răspuns:

Mersi de fundita :*