| thegreatgatsby a întrebat:

Care este sensul vieţii? Există Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Nu stiu, dar exista artificii! happy Cool :X
Fred si George au cele mai tari artificii din tot Hogwarts-ulwinking. A fost mare distractie aseara in Sala Mare cat si afara...
Charlie, fratele lui Ron a adus vreo cativa dragoni, de aici din Romania, a fost super jocul de flacari pe cer! Hagrid a plans de fericire! Mult mai frumos decat la voi, Incuiatii, cu acele cutii cu imagini miscatoare ca la noi!

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pregatestete sa fii asaltat de raspunsuri!

| pinguinuVerde a răspuns:

Doaamne! Ca tot veni vorba de EL. Cum sa n`ai credinta in asa ceva? Daca nu exista Dumnezeu, atunci pe noi cine ne-a creat? Crezi ca ne-am nascut cumva singuri unii pe altii? straight face
Nu e vorba de citit Biblii ca sa vedem ca exista, dar EXISTA! Daca credeti ca nu exista deoarece nu vi s`a indeplinit o dorinta, i`o aberatie. dar v-ati intrebat, voi meritati ma ceva? Ati facut un bine cuiva? Vorbesc in numele celor care se simt, si se stiu.
O sa va dati voi seama ca exista, si o sa`si faca EL aparitia, sa vedeti atunci ca este cu adevaratwinking.
Sensul vietii, nu pot sa-l spun eu. Sunt sigura ca toti s`au nascut cu un scop, nu doar de florile marului. Invatati sa gustati viata, nu s`o dati la o parte sau sa inventati chestii de genul : Doamne, de ce exist!? " oh go on

HarryPotter, n`am idee de ce zici tu acolo, cred ca ai prea multe artificii in cap! Sau le tragi?! Daca vrei sa bagi in ele baga in alt fel de subiect, nu aiciwinking.
Bafta! Si sper sa existe cat mai putini atei. happy

| pinguinuVerde a răspuns:

@HarryPotter, dar sa pui un subiect cu asa ceva in Trivia/Amuzante?! straight face

| Aero a răspuns:

@cRiii, ce usor e sa recunosti Incuiatii. Nu intelegi ca aici e Trivia/Amuzante?

| pwp a răspuns:

Dumnezeu exista![parerea mea]
sensul vietii cred ca este iubirea

| User a răspuns:

Trololol? Parca am mai auzit undeva chestia asta... Parca, parca...

| princessOfcaraibe a răspuns:

Normal ca exista Dumnezeu! cum poti sa te indoiesti de asta? pentru ca noi nu l-am vazut nu inseamna ca nu exista. si acum sensul vietii? Asta este o intrebare care fiecare om si-o pune o data in viata si nu poate raspunde decat el insusi si eu mi-am pus intrebarea asta si nici acum nu am un raspuns dar orisicum unul dintre raspunsuri care toti il stie e de a trai cat poti de mult

| Neah a răspuns:

Desigur ca exista! gandeste logic! citeste Biblia! Nu cred ca niste oameni s-au pus sa scrie acea Biblie degeaba!

| misu a răspuns:

Am un raspuns dat de un preot. daca crezi si nu exista nu pierzi nimic. dar daca nu crezi si el exista...ai pierdut tot

| SentimenteColorate a răspuns:

Normal ca exista dumnezeu femeie

| madalina00 a răspuns:

Nu exista! Trezeste-te la realitate!

| Eu_7853 a răspuns:

Nu stie nimeni cu siguranta daca exista Dumnezeu sau nu.

Dar oricum exista o forta care coordoneza totul.

Cat despre sensul vietii nu stiu nimic.eu nu l'am gasit inca dar il caut in fiecare zi a vietii, in fiecare zambet, in fiecare floare, in fiecare imbratisare si in fiecare prieten sau persoana draga.

| thegreatgatsby explică:

@vociledincapulmeu2 Sunt de acord

| Doi2 a răspuns:

Harry potter tu tragi "ciocolata" sau "rulezi" niste "tricouri" ca nu ma prindthinking

| Josephine a răspuns:

Bună întrebare.
Viața a fost concepută ca rasa noastră(homosapiens) și inclusiv alte vietăți să mențină acest pământ pe care noi călcăm și în ziua de astăzi.Viața este pentru a exista binele și inclusiv răul.
Cât despre Dumnezeu, nu putem spune că există, dar nici că nu există deoarece nu l-am văzut, iar pentru că nu l-am văzut pe Dumnezeu nu putem spune că nu există, fiindcă dacă-l vedem?
În schimb Dumnezeu își arată întodeauna existența sa prin ceea ce numim noi "noroc".

| LaCrIsHoR a răspuns:

Sensul vietii este pentru a ne pregatii pentru mantuire pentru judecata de apoi. si dumnezeu da exista cine crezi ca a facut minunatiile naturii si restul au aparaut singure? o_O

| thegreatgatsby explică (pentru LaCrIsHoR):

Lol, si de unde stii tu ca va fi intr-adevar o judecata de apoi? Ca asa ti-a zis bunica sau preotul?