| robert_9655 a întrebat:

Ce a zis Dumnezeu dupa ce a creat barbatul, de a facut pe urma si femeia?

8 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

"Nu este bine sa fie omul singur; sa-i facem ajutor potrivit pentru el"

| hominid dreak a răspuns:

"Nu este bine ca omul sa fie singur:am sa-i fac un ajutor potrivit pentru el."Dar se impune o observatie:Gen. 1, 27:"Dumnezeu a facut pe om...parte barbateasca si parte femeiasca l-a facut". Deci omul este parte masculina plus parte feminina, si daca a zis ca"nu este bine ca omul sa fie singur", cui i-a zis, doar barbatului, sau la amandoi,"am sa-i fac un ajutor potrivit"? Deci barbatul nu este om, ci femeia il face om pe barbat, insa babatul pe femeie tot femeie o face.

| JustMusic a răspuns:

O sa fie prea linistit si fericit barbatul singur ia sa fac si pe cineva ca sa stea pe capul lui sa ii fac viata amaralaughing

| Mystique a răspuns:

Hmm, as putea sa fac ceva mai bun...laughing

| adytzzkiss a răspuns:

"...asta e, mai greseste si Omul laughing "

| aiam a răspuns:

Nu crapaţ mere din livadă, ca sî va otraviţi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i fac si o moara (taca, taca, taca)sa n-aiba liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gandea ca nimicul fara alt nimic se va plictisi laughing.