| fuckThisLife a întrebat:

De ce a creat Dumnezeu întâi bărbatul şi mai apoi femeia?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Simplu! Cand l-a vazut cat e de neajutorat si impiedicat, s-a gandit sa-i mai "fabrice" pe cineva care sa-l ghideze.

| thealchemist a răspuns:

Barbatul are oasele mai mari, cum ar fi putut Dumnezeu sa faca barbatii din coasta unei femei?

| YoYoLicious a răspuns:

Pentru orice opera ca lumea, e nevoie de o ciorna happy

| Gabriel892 a răspuns:

Ahh, dar femeia a fost mai întâi creata...
Dumnezeu şi Eva
Doamne, am o problema. "
"Care este problema, Eva?"
Ştiu că mai creat pe mine şi această grădină frumoasă şi toate
aceste animale minunate, precum şi un şarpe hilar de comedie, dar eu sunt
pur şi simplu nefericita.
Şi de ce esti nefericita Eva? "
Doamne, eu sunt singura, şi sunt bolnava de moarte de mere "
"Ei bine, Eva, în acest caz, am o solutie voi crea un barbat pentru tine."
Barbat? Ce este acela, Doamne? "
"O creatura eronata, cu multe obiceiuri proaste si multe trasaturi ciudate. El va minti, înşela şi
va fi zadarnic, toate în toate, el va oferi timpuri grele. Dar el va fi mai mare, mai rapid
si va dori sa vaneze si ucida lucruri. O să-l creez într-un asemenea
mod în care el iti va satisface nevoile tale fizice. El va fi dus pe gânduri şi se va
delecta în lucruri copilaresti cum ar fi lupta si lovind o mingee degeaba. El nu va
fi la fel de inteligent ca tine, aşa că va trebui, de asemenea, sfaturi de la tine pentru a gandi în mod corespunzător. "
Sună bine ", spune Eva, cu sprâncenele ridicate ironic," dar care este treaba
, Doamne? "
Ei bine... Poti să-l ai cu o condiţie. "
Şi care e asta, Doamne? "
Aşa cum am spus, el va fi mândru, arogant şi se va auto-admira... Deci, va trebui să
il lasi să creadă că l-am facut primul. Şi va trebui să fie micul nostru secret...

| fericitaaaa a răspuns:

Deoarece a facut mai intai chipul lui si dupa la schimbat putin happy

| Bossulet a răspuns:

CA sa poata macar odata in viata sa vorbeasca LIBER

| Balchis a răspuns:

Asta e doar o poveste. El nu e barbat cum ni-l prezinta biserica, este si femeie de asemenea. Dumnezeu reprezinta TOT.