| roberta_3262 a întrebat:

Ce credeti... Ce v-ar placea sa inventeze lumea in viitor?hee hee ( cel mai interesant raspuns castiga fundita)big grin

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Un aparat care inregistreaza continuu toata viata privita cu ochii tai pornind din momentul in care achizitionezi acest aparat.
Ar fi foarte util pentru elevi in scoala. Ar fi toti "destepti" pentru. ca vor derula inapoi sa vada ce a zis profesoul la ora, mai ales cand anunta tema de casa - exercitiul cutare pagina cutarelaughing si asa nu mai e nevoie sa notezi in caiet ca bineinteles vorbele zboara cele scrise raman, in cazul de fata, cele inregistrate ramanbig grin. Acest aparat ar fi necesar pentru a retrai oricand trecutul chiar daca nu e bine sa-l explorezi prea mult si sa ramai la prezent asteptand viitorul.

Acest aparat ar trebui sa aiba dimensiuni foarte mici, ca sa-l poti ascunde, sa nu stie nimeni ca ai asa ceva! La examene esti rege cu elbig grin, ai inregistrat carti, 10 la examenlaughing...vise!

26 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

O masina care citeste gandurile love struck am nevoie.

| Aero a răspuns:

Roxy-Ade, daca ar fi ca tine, nu s-ar mai numi Pamant locul unde locuim, ci Rai. La fel ca tine gandeste o multime de oameni, dar nu viseaza tot asa multi.

| Serena1993 a răspuns:

Eu as vrea sa inventeze o lume mai buna.asa zic eu...si un aparat de a vedea viitorul...Base o mai fii la conducere?:? ar fi prima mea intrebarelaughing

| Razvan a răspuns:

Neuroni coloratihee hee

| pitikaaa a răspuns:

Sa nu mai existe gravitatie si sa putem zbura! Ce frumos ar fi:X:X:X

| cretzufinish a răspuns:

Sunt de parere ca nu un lucru material m-ar multumi in lumea asta, ci mai degraba cele de suflet, omenesti. Mi-ar placea sa se inventeze acea putere ca sa-i aducem pe cei dragi printre noi, organe artificiale, medicamente minune etc pentru a ne prelungi viata si respectiv de a ne bucura de viitoarele inventiiwinking

| DeeDee28 a răspuns:

As vrea sa se inventeze barbatul fidel...si femeile fidele...ca fiecare gresimwinking

| juniper a răspuns:

Teleportarea.

| Luori a răspuns:

Majoritatea si-ar dori ceva pe viitor care sa ii ajute cumva pe ei.
Hm, ceva de teleportat nu mi-ar strica thinking Si detectorul de minciuni este destul de bun.

| asdffghjjkl a răspuns:

Ce zici de o masina care zboara? Sa nu mai fie nevoie de soselele astea aiurea big grin Si ar fi fain. i niste analgezice calumea laughinghee hee

| kiss1 a răspuns:

Salut.
Probabil ca as dori sa se inventeze un robot, o masinarie ceva care sa poata face curatenie in locul nostru, tu ce ti-ai dori papusa sa se inventeze?

| Anileda a răspuns:

Elixirul tineretiibig grin

| Klara a răspuns:

Nu mi-ar placea sa se inventeze nimic, ci sa ni se creeze avatare (sau avataruri? ) laughing Exact ca in filmul Avatar love struck Ar fi genial.
Dar imposibil.

| T30D0RA a răspuns:

Un aparat care te face invizibil. laughing Prea frumos sa fie adevarat!laughing

| unknownn a răspuns:

Să se inventeze teleportare
Să poti zbura
Să numai poti muri deloc
Să fie totul mai ieftin
Să nu trebuiasca sa dai bani ca să traiesti(CUM E IN ROMANIA)
Să moara toti b00$!
Să treaca criza
Să te poti face invizibil
Fundahappybig grin?

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Cinstea omenia adevarul si...masina timpului si a teleportarii si a dorintelor

| Dootzy a răspuns:

Sunt atatea lucruri care s-ar putea inventa pe viitor, incat nici nu le puteme enumera.De exemplu eu as vrea sa se inventeze un dictionar care sa-ti zica mereu ce sa spui; intr-o cearta, intr-o afacere, etc.; si sa fie microcip de ureche.

| 100%Diana a răspuns:

Ceva ce da timpul inapoi, oamenii sa se nasca invatati, telefoane cu cinemtograf, masini care zboara de la energia soarelui, lumea sa fie mai buna, calculatoare la care sa nu aii nevoie sa ai web, etc, ci sa vb asa si sa-l auzi si vezi pe acela de pe mess, hi5 etc, aparatul care face zisele realizabile, multe.

| alone a răspuns:

Pai cred ca as vrea sa se inventeze un detector d minkiuni minuscul care sa ma anunte d fiecare data cand cineva ma minte si ar fi super daca ar exsta un aparat care sa poata citi gandurile oamenilor...

| ana_3219 a răspuns:

As vrea sa inventeze teleportarea. am mare nevoie de ea!

| AdY a răspuns:

Sa inventeze mai multe pozitii e sex

| RoxyAde a răspuns:

Nu as vrea sa se inventeze un lucru ci sa fie gasite leacuri pentru toate bolile pentru ca ele sunt cele mai rele si triste lucruri de pe pamant. Daca suntem sanatosi putem face orice altceva.

| Petronela a răspuns:

O masina care sa te faca invizibil si inca una care sa iti citeasca gandurile

| RwoarrxKandii a răspuns:

Un program in care se semene vocile cu ale vedetelor. laughing sa ii pacalim pe fraieri.
incaltaminte care merge pe apa
un program gen lentile de contact (care le pui la ochi daaah) care inregitreaza apasand pe un buton+ USB sa-l pui pe calc :X:X aa vreau unuuuuu.
un aparat pentru mai multa minte
un praf pentru dragoste(adica presari prafu ala pe baiatul/fata care il/o placi si bang! se intragosteste de tine toata viata)
un aparat micut car il inghiti si iti da voce sa poti canta :X foarte util :X
un aparat de citit gandurile
etc etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Vopsea lavabila care-ti da senzatia ca dormitorul se afla in naturabatting eyelashes, numai miros proaspat day dreaming;
-Citirorul de ganduri;
-vesnicia;
-robotul care-ti prepara mancarea fara sa misti un deget laughing;
-firma de ochelari marca,, romeo fantastick`` b-);
-incaltamintea care merge pe apa.

| ronnie89 a răspuns:

Un dispozitiv care sa ne permita, sa inregistram si sa vizionam arhiva viselor in timpul somnului "REM (Rapid Eyes Movement) din "cortex" pe un computer, prin atasarea unor ""ventuze electrice" pe lobii frontalii conectate la acest dispozitiv...happy Si vreau sa cred ca va iesi pe piata un astfel de dispozitiv in cateva decade al acestui secol si ar fi ceva revolutionar...