| teotaur a întrebat:

Ce inseamna moartea? CEL mai interesant raspuns castiga...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moartea e cea care vine dupa ce viata considera ca te-a chinuit destul...cu toate acestea nu o astepti pentru ca te temi de ceea ce nu cunosti, nu esti pregatit sa dai lumea cu care te-ai obisnuit, pentru una despre care nu stii nimic si in care poate nici macar nu crezi. Sunt oameni care se resemneaza si oameni care lupta pana in ultimul moment pentru a amana inevitabilul.
Singurul lucru cert e ca moartea ne surprinde, e ultima surpriza a vietii(prin viata ma refer la cea de pe pamant nu vreau sa intru prea mult in subiecte privind religia, asta pentru ca stiu ca nu e imbratisata de toti cei de aici)
Dar eu nu-mi bat capul cu subiecte de genul asta de obicei, momentan ma lupt cu prezentul, poate imi asigur o moarte frumoasa si linistitawinking

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nașterea de dincolo!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Un raspuns destul de bun.

| mgtow a răspuns:

Atunci cand nu te misti deloc si nu mai ai constiinta pe ceea ce faci. Nu vezi, nu te misti si nu visezi nimic. Toate organele si functiile corpului se opresc si sufletul isi vede drumul la bine sau la rau.

| Delicacy a răspuns:

Încetarea tuturor fucţiilor biologice.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Moartea isneamna atunci cand mergi in lumea de dincolo!

| gaby5995 a răspuns:

Trecera dintr-o lume trecatoare spre una vesnica.

| Ratonhnhakéton a răspuns:

Ceva.

| buttercoree a răspuns:

Buna.
E ca si cum treci dintr-o stare in alta, se mai zice ca atunci cand mori " scapi de probleme ".
Nu mi-e frica de moarte ^^, dar nici
nu vreau sa mor. Sunt Neutra, de si
stiu ca toti sfarsim cu o cruce la cap.

| Mihai84 a răspuns:

Mutarea sufletului intr-un alt mediu de viata big grin