| VacaVacuta a întrebat:

Ce nazdravanii va mai amintiti din copilarie?

Răspuns Câştigător
| OxiiiLineage a răspuns:

Cand aveam 11 ani am fost pana la un bloc din vecinatate happy. Si erau si prietenii mei cu mine, vreo 4 la numar. Era acolo o doamna in varsta care ne enerva, striga pe noi ca faceam galagie. Ei na, un baiat din grup a inceput sa arunce cu oua in geamul ei laughing. si iese aia pe balcon si se uita, da noi eram ascunsi de mult. Mai arunca oua si iese afara cu matura laughing. noi stateam in iarba si jucam carti. Ne intreaba " n-ati vazut un baiat saten, imbracat in rosu? laughing ". Pleaca. Faza era ca el era in fata ei laughing.

9 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu nu prea am facut traznai dar uite un site cu multe nebunii de-ale copiilor:

http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t526199.html

| Barajag a răspuns:

Mi-aduc aminte cum mancam la gradinita oua fierte(in pat), aruncam pilaful pe sub masa, dormeam la tata sub birou(imi faceam cel mai fain culcus), asta sa nu ne vada sefii mai marilaughing

| Bubiko a răspuns:

Eu acum imi traiesc copilaria. Nu pot spune ca nu am facut nazdravanii...

| RikarDo a răspuns:

Tin minte ca la gradinita, intr'o zi am facut o "cetate" cu toate bancile si scaunele din sala de clasa, si am luat lada cu cubuletze de lemn, si aruncam dupa cei care nu erau in cetate, si le'am spart capul la vreo 3-4 pana cand a venit invatatoarea...Amintiri...

| IrxnIroxyI a răspuns:

Ma jucam de-a Dumnezeu. Si m-am gandit cum ar fi sa ploua si am luat o galetusa cu apa si am inceput sa stropesc (precizez ca eram in casa! ) si apoi am spus,, Vreau sa ninga '' si am luat pudra de talc si da-i laughing.

Sau avea tata un marker cu vopsea alba ( tot din cauza mea pentru. ca mazgaleam peretii ) si in timp ce cautam ceva am gasit marker-ul. Si ma uitam la TV la Looney Tunes si il vedeam pe Taz si imi era frica de el si de fiecare data cand il vedeam il dadeam cu vopsea,, pe fata '' si asa am facut pana am umplut ecranul si a venit bunica si m-a batut cu umerashul big grin

| VadPorci a răspuns:

Mi-am traso cu o gaina si cu bunica!

| geoolina a răspuns:

Pai mergeam la un mos si strigam in gura mare ca furam visine numai ca sa vina si sa ne alerge si sa ne ascundem si imi amintesc ca fugea dupa o fata mai mare si o data au crezut ca a chemat politia si neam ascuns dar mosul doar isi inchisese geamul ca sa nu ne auda rolling on the floor

| MOONWalk_8865 a răspuns:

Eram la tara, aveam vreo 3-4 ani, si bunica facuse coca pentru paine in bucataria de vara.Acolo,in bucataria aia, avea un pat, plita o masa si o soba. Dupa soba, avea detergentul de vase, lenorul, deroul tot.Eu fiind mica, am luat deroul lenorul balsamul si le-am turnat pe toate in coca. Bunica, fiind din moldova si acolo locuia, se duce sa vada coca, vinein casa si zice:Vai da se mi-a facut, da se mi-a facut. Da care mama:Ce ti-a facut bre? Christina mi-a pus dero in coca.Si coca crescuse asa frumos.

| Adina a răspuns:

Heyhappy

pai imi amintesc ca eram in Germania...pe la 5 anisori si trebuia sa mergem la zoo...moment in care eu am iesit pe hol.[eram la bloc]
si. spusesem ca`i astept in fata usi de la apartament.dar...am intrat in liftbig grin si acolo.usa s`a inchis:-s
numai stiam ce sa facccccclaughing incercam sa apas pe butonul care stiam ca` deshidea usa... dar nu reuseam deoarece eram prea mica...
intr-un sf au venit parintii;-<

love struck