| monicaaa17 a întrebat:

Ati avut o copilarie frumoasa? Dar adolescenta? Povestiti-mi niste intamplari care v-au marcat si vi le amintiți si acum.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand vine vorba de femei a fost misto. Am avut ocazia sa dau la buci avand 12 ani - am fumat - am facut-o lata cu un var de ziua lui cu o lada de bere ne.am imbatat cu totii la el inclusiv prietenii lui

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am avut o copilarie ok, dar cam saraca.
Adolescenta a fost din ce in ce mai ok.
M-au marcat putin profesorii, ca se isterizau cand vedeau ca nu vreau sa fac performanta din note, desi nu eram prost... Nu inteleg nici acum de ce sunt atat de idioti, si nu ma lasau in pace.

| Drimmero a răspuns:

O copilarie si adolescenta geniala, in special vara si iarna erau de nepretuit pe atunci, dar cu accent spre vara, cand era vacanta mai mare, era multa lume afara, caldura de 40 de grade.

Era multa lume afara pe vremea aia, nu aveam pc-uri cei de atunci, telefoane, internet, stateam de dimineata pana seara afara, n-aveam nicio grija. Jocurile pe care le jucam pe atunci era fotbalul unde faceam si campionate pe strazi, am mai povestit asta, peretica, 21 (pase-pase-gol, pentru cunoscatori), de-a v-ati ascunselea ( asta era preferatul tuturor, jucam si cate 10-15 insi, de ne ascundeam si pe alte strazi, in copaci), jocuri cu carti pe provocari, lapte gros, capra, leapsa ( ne alergam ca nebunii pana pica din picioare, de obicei aici unul alerga pe altii pana prindea unul si tot asa), astea erau jocurile la moda pe atunci, repet, pe atunci ieseau multi afara.
In zona noastra era multa lume ciudata si nebuna, tin minte o data ca eram afara cu alti prieteni, ne jucam, si dintr-o data vedem un tigan care mergea cu gagica-sa pe strada, merg ei ce merg si dintr-o data o ia pe aia la bataie din senin, picioare in burta, au intervenit vecinii nostri, noi atunci eram mici, daca eram mai mari pe la vreo 18-20 de ani cu siguranta saream primii pentru fata aia, ne-a marcat pe toti faza aia, se intamplase fix in fata noastra.

Mai aveam o nebuna undeva spre coltul strazii, locuia cu fratele ei, aia avea in jur de 40-50 de ani, probleme psihice grave, nu stiu cum sa explic, dar femeia aia arata horror, se mutilase, avea trasaturi extrem de urate, o zgarietura mare pe fata, ochii bulbucati si buzele de peste, din ce mai tin minte o parasise barbatul si o luase razna, eu asa mi-o amintesc, are vreo 12-15 ani de cand a murit, n-am mai vazut-o de mult. Umbla seara pe strazi, se lua de lume, sunt mai multe altercatii cu ea, 2 faze imi amintesc cu ea. Asta avea cirese bune, eram cu 2 prieteni, eu cu inca unul ne urcasem pe gard, avea pomul aproape de gard si puteam sa culegem asa, unul statea de '6' si eu cu cel de-al 3-lea culegeam pana cand ne zice ala ca vine nebuna, nu era acasa in momentul ala, o vazuse cum vine pe strada, am sarit amandoi aproape din pom direct pe strada )))) si da-i fuga, aia fugea dupa noi, jur ca niciodata n-am vazut om la 40-50 de ani sa fuga asa de tare fara sa oboseasca, ne-a alergat 2 strazi tipand si blestemand dupa noi, era sa ne prinda, dar ne despartisem si ne-am spart pe 2 strazi la o intersectie, eu scapasem si mai ramasese ceilalti 2, din cate imi aduc aminte nu patise nici ei nimic ca nu-i mai alergase.

Mai imi aduc aminte o faza cu ea, mergeam acasa cu inca unul, si din fata noastra venea asta, avea un mers cocosat si ciudat si vorbea singura, trecem pe langa ea, nu ii zicem nimic si incepe aia sa ne injure, eu nu-i zic nimic ca n-aveam chef de ea, iar ala cu care eram o injurase inapoi, nebuna s-a enervat, a luat niste pietre si arunca dupa noi, aia chiar era pericol public.

Sunt foarte multe de povestit, poate daca imi mai aduc aminte de ceva voi reveni cu vreun raspuns.

| SilentRain a răspuns:

Frumosa tare de și - a lasat urmele în prezent

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

sad

| Sofer a răspuns:

Copilăria a fost frumoasa. În adolescenta asa și asa.

| gemeni6226 a răspuns:

Am avut o copilarie si o adolescenta extraordinar de frumoasa.Dar sa iti povestesc toate intimplarile ar trebui sa scriu un roman.

| aumih16 a răspuns:

Eu am avut o copilarie frumoasa! pot sa zic spun ca si adolescenta cam la fel! nu ma pot plange! bine nu am trait nici ca altii in lux bogatii de astea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul lucru ce imi ramane ca amintire frumoasa sunt drumetiile cu bicicleta prin paduri. Sa fii in natura LIBER. In special pe inserate cand se lasa ceata printre copaci, absolut magnific

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am avut o copilărie ok cat de cat am fost fotbalist am jucat la câteva echipe la una din echipe mi se spunea antrenor secund laughing și acum țin minte când am dat gol de na jumatea terenului ajutat si de vânt desigur super momente aceea a fost cea mai frumoasă experiență a vieții mele.din păcate nu am avut ambiție și determinare sa continui oricum mare talent nu aveam dar când mă punea că titular eram cel mai fericit om de pe pământ.și școala generală, colegii, și acolo experiențe de neuitat și acum câteodată mă apucă nostalgia, de multe ori chiar visez când îs elev și unii colegi /colege din generală, liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Adolescenta a fost dificila.
N-am întâmplări interesante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O copilărie minunată și o adolescență tristă, parcă nu îmi găseam locul printre oameni. De aceea m-am refugiat în scris. Acum mă bucur pentru că dacă nu ar fi fost așa nu mi-aș fi descoperit cel mai probabil această pasiune. Tot răul spre bine!