| Crisstyanos a întrebat:

Ce reprezinta cu adevarat sufletul si oare acesta chiar exista?

Răspuns Câştigător
| DonMoster a răspuns:

Vreau sa fiu scurt si la obiect.
Parere proprie:

1.Sufletul este ceva spiritual si da exista in tine.
2. Daca nu ai avea suflet nu ai iubi, placea, etc
3. Faza cu sufletul ca se ridica cand mori si merge in cer dupa mine nu e real, eu sunt Crestin-Ortodox ar trebui sa cred in asta dar nu cred...esti mort mergi la 2 metri sub pamant te transformi in pamant ca din pamant ai fost creat (religie).
Cam asta a fost poate nu e cea mai buna explicatie...
Peace and Love!

| NecroIonutz a răspuns (pentru DonMoster):

Imi pare rau sa iti daram visele, "iubirea" este un impuls chimic transmis din neurocortex si in nici un caz din "suflet" :) poti gasi aici un expermient http://www.one.ro/......i-9143719. Toate reactiile care le crezi ca le faci din "suflet", ti le transmite creierul, si nu cine-stie-ce organ... sa nu uit, "te iubesc din toata inima" e cea mai cretina expresie existenta avand in vedere ca un matur ar trebui sa inteleaga macar ca tesutul MUSCULAR din care este formata inima nu este capabil de a transmite semnale NEURONALE. e ca si cum ai spune ca tu digeri mancarea in plamani.

Pe langa asta, as vrea si eu sa stiu cateva proprietati fizice ale acestui "suflet". Masa, densitatea, localizarea in corp, volumul. :)
Succes.

| Polaris a răspuns (pentru NecroIonutz):

Răspunsul tău a fost ceva gen:
http://www.quickmeme.com/meme/3r2ype/
Trebuie să folosesc meme-ul ăsta mai des.

| NecroIonutz a răspuns (pentru Polaris):

Oh god aia e buna laughing mersi, o sa-ti folosesc meme-ul laughing The Office FTW!