| sym0nyck a întrebat:

Ce s-ar intampla daca o masina, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă s-ar reuși această performanță, ar fi lumină în întreg universul!
Pa, pa.

16 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Nimica... pana acum, vom alfa in viitor, cand tehnologia va fi mai dezvoltata.

| M4RK a răspuns:

Sincer nu cred ca s-ar aprinde datorita lipsei energiei si a vitezei prea mari big grin

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu cred ca o sa se intample asta.

| vladutz00 a răspuns:

Pai, s-ar veea farurile cu mult anainte e a ajunge masinabig grin P. S Intrebarea ai luat-o de la Brainiac, nu?

| kenzo007 a răspuns:

Pai daca ne imaginam am vedea o cometa big grin desi nueste posibil acest lucrubig grin noi avem senzatie majora cu 40 la orabig grinlaughing

| DeeaPustoaica a răspuns:

Din pacate acest lucru nu s`ar intampla. laughing)Pai ce sa se intample sa se vada o luminita slaba care trece ca vantul laughing)

| bulebule a răspuns:

Pai pana ajunge masina la viteza luminii nu mai ramane nimic din ea, d-apai sa mai aprinda si farurile.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa vad una cu viteza luminii o sa vad si farurile, pana atunci ii vad pe bezmeticii cu 80 la ora care ma stropesc si ma fluiera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alllinna cred ca am facut o obsesie pentru tinehappy... te fluiera day dreaming
Pai ce rost are sa pui faruri pe o masina care merge cu viteza luminii? oricum ramai inconstient si nici poti sa vezi prin parbriz...si te-ai lovi de primul meteorit cu si fara faruri .bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai va ajunge cu mult inainte de a o putea vedea.Deci vom vedea numai lumina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt deja mașini care merg cu viteza luminii stinse. Iar dacă aprind farurile, nu se întâmplă nimic neobișnuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar depasii viteza lumini...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Farurile nu se aprind deoarece tu vei merge cu viteza luminii si crezi ca la aceasta velocitate iti mai trebuie faruri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rost are sa mai pui faruri la o masina care merge cu viteza luminii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar parea ca vine pe pamint o stea cazatoare nu o masina cu vit lumini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar avea un sofer taree destept la volan si care respecta regulile de circulatie big grin