| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca o masina merge cu viteza luminii si isi aprinde farurile?

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Va stabili un record de viteza imposibil de depasit pentru orice alta masina cu faruri aprinse.

| selef a răspuns:

Citeste arhiva intrebarilor, intrebarea a mai fost acum 3-4 zile, ia raspunsurile de acolo

| andreutz a răspuns:

Presupun ca tot tu ai pus intrebarea. e prea mare coincidenta...nu se intampla nimic, nu vezi nici o diferenta daca le aprinzi in timp ce merge deja happy

| andi a răspuns:

Dar ce se intampla cand o masina ar merge mai repede k viteza luminii? cand s-ar opri ar veni si lumina mai tarziu?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Se dezintegreaza si nu mai apuci sa arinzi farurile happy

| Zoombe3 a răspuns:

O sa-i falfaie luminile in spate ca doua codite impletite laughing

| otypa a răspuns:

Te busesti de un copac

| Grey a răspuns:

Ajungi la Stirile PROtvbig grin

| Paula a răspuns:

Viteza luminii este 299.792.458 m/s nu are nici o legatura cu farurile, reactia este aceeasi si daca ar fi 3 m/s

| ramy_5584 a răspuns:

NIKEum! experimenteaza si ne zici rezultatultongue

| amstaff a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cauza rezistentei aerului, proportional cu viteza, farurile ar ceda in mod sigur... Deci se va intampla o vizita la service (daca soferul nu supravietuieste, atunci vizita o vor face mostenitorii legali)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu