| AvalohAlyn a întrebat:

Cerul are multe stele...Cum ating UNA din ele?

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Visand

17 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Caută o iubită.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar cine te crezi tu de ai asa aspiratii inalte? Un muritor, daca Dumnezeu Creatorul ar fi vrut ca noi sa atinge m stelele, stai linistit ca am fii fost creati altfel, dar el in planul lui nu a intrat acest aspect, asa ca multumeste te asa cum esti. Nu visa cai verzi.

| AvalohAlyn explică (pentru CristiDinBucuresti):

E metaforica intrebarea.Stele=Vise

| T0T a răspuns:

Cu cel de-al 3-lea ochi.

| RareşTPUro a răspuns:

Iti creezi o nava spatiala si vei ajunge la ele.

| Anonimuserr a răspuns:

Ce e asta maxima? Citat? Zboara pe stele cu racheta.

| Copac13 a răspuns:

Cea mai apropiata este la 40 de ani lumina deci daca pedalezi destul la monociclu cred ca o poti atinge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ne explici si noua metafora, maestre?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, nu-mi vine sa cred ca ti-au mutat-o de la filosofie...

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Da...sunt ''profesionisti''tare astia de modereaza TPU, habar nu au ce fac si la ce categorie se incadreaza o intrebare..cred ca ei muta intrebarile ca sa zica lumea ca fac si ei ceva...laughingIntrebarea asta clar nu e de trivia ci e de filosofie dar in fine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mda...clar.

| iSwag a răspuns:

Ce-ntrebare intrebatoare. daca vrei, ajungi la Soare.

| InnocentSίn a răspuns:

Iti zic eu una si bună, ajungi mai usor la Lunăwinking

| iSwag a răspuns (pentru InnocentSίn):

Degeaba ajungi la Lună, ca ea este prea comună
Dar daca ajungi la Soare, dintre boși esti cel mai tare.

| Kirschen a răspuns:

,,La steaua ce a răsărit/ E o cale atât de lunga.../ Poate ca demult s-a stins/ În îndepărtări albastre/ Iar raza ei..."

| Manda97 a răspuns:

Foarte simplu ..iti cumperi o nava spatiala ..nu e scumpa doar cateva milioane de euro, iti angajezi si un pilot daca nu te pricepi ..si daca mergi constant cu viteza luminii in cativa ani vei ajunge la o stea laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Manda97):

De fapt ti-ar trebui numai 8 minute si ceva ca sa ajungi la Soare, care e o stea.