| AirănMeidăn a întrebat:

Cine imi poate explica urmatorul citat:
,, Da."-Albert Einstein
?

19 răspunsuri:
| CannbalCorpse a răspuns:

Daca opera de literatura este deseori ambigura, critica trebuie sa fie intotdeauna clara.Echivocurile, jocurie de cuvinte, o coloreaza, ii confera personalitate.Crticiul n are voie sa nu tie ce vrea sa spuna: ).

| Prezidentul a răspuns:

Esti sigur ca nu e plagiat? laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| sofisis a răspuns:

Da= Ihi, dap, mda, desigur, clar, poate, indubitabil.

| AirănMeidăn explică (pentru sofisis):

De acum incolo, in loc de "Da", voi spune "indubitabil".
Multumesc.

| Ashadow a răspuns:

Normal ca nu ti-l putem explica pentru ca acesta a fost de fapt citatul lui Shakespeare.
Ș nimeni nu-ntelege ce-o zîs oăla.

| suităr a răspuns:

Este plin de insemnatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți explic dacă mi-l explici și tu pe ăsta: „Viața generează viață. Energia creează energie." -nu mai știu numele celui care a spus asta

| AirănMeidăn explică (pentru anonim_4396):

Este indubitabil. Tocmai ce am invatat acest cuvant, sunt foarte mandra de mine.

| sofisis a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Mai e si celebrul IREFUTABIL, adica fara dubiu (sinonim cu indubitabil)...cu efect de DA convins de tot laughing)

| AirănMeidăn explică (pentru sofisis):

Inca un cuvant nou. Acum in loc de indubitabil, voi spune irefutabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva l-a întrebat : Vrei hârtie igienică?
Răspunsul deja îl ştii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă copleşeşte situaţia dată. Einstein a fost un geniu, totuşi.

| TheAvenger a răspuns:

Se abținea să nu înjure. Crede-mă, așa-i laughing.

| AR1373 a răspuns:

Inseamna ca ii este foame.

| MoarteaLaConserva a răspuns:

''Mai vreau piper''- Hitler.

| elenicaelenutzaelena a răspuns:

Da! Ce altceva sa insemne!

| LordMuffinosawr a răspuns:

Îmi trebuie cel puțin accelerația cu care ai tastat afirmația cât și impulsul aplicat tastelor, altfel nu faci nimic.

Întrebări recente